MENU
klinika

Horoskopi, 17 janar 2019

Dashi

Të lindurve të kësaj shenje nuk do t’i pëlqejë atmosfera sot. Do të përballeni me vështirësi në profesionin tuaj. Mund t’ju humbasë durimi për shkak të telasheve. Nuk është dita e duhur për të bërë blerje, pasi mund të pësoni humbje.

Demi

Disa Demë nuk do të kënaqen nga bisedat miqësore ose zyrtare. Partneri juaj në biznes mund të dështojë sot. Do të ketë një mënyrë për të zgjidhur problemet e shkaktuara nga ky person. Në mbrëmje do të ndiheni shumë të lodhur fizikisht por psikologjikisht.

Binjaket

Binjakët mund të kalojnë një ditë shumë të mirë, por vetëm nëse nuk bëheni pesimist. Duhet të tregoni gjithë fuqinë tuaj, kur të nisni një projekt të ri por të vështirë. Dikush do t’ju kujtojë të kaluarën. Mos e lejoni atë t’ju shkatërrojë jetën.

Gaforrja

Disa Gaforre mund të presin një surprizë të këndshme. Do të keni fat si në aspektin personal ashtu edhe në atë profesional. Një çështje financiare do t’ju zgjidhet me sukses. Gaforret e vetmuara të shohin me kujdes miqtë e rinj.

Luani

Përpiquni të mbani veten nën kontroll. Shumë gjëra do të varen nga mënyra sesa shpejt do të reagoni dhe sesa të aftë do të jeni për të vënë punët përpara. Dikush do t’ju çojë drejt rrugës së prosperitetit financiar.

Virgjeresha

Personat e kësaj shenje duhet të përkushtohen për të konsoliduar suksesin e së kaluarës. Mos lejoni triumfin të mposhtet nga thashethemet apo xhelozia. Mos i harroni personat që shqetësohen vërtet për ju. Kaloni sa më shumë kohë nën shoqërinë e tyre.

Peshorja

Peshoret do të kenë një tjetër mendim rreth një personi apo eventi. Paraditja do të jetë shumë e ngjeshur për ju, ndërsa pasditja do të jetë e qetë dhe monotone. Marrëdhëniet tuaja personale do të jenë në rrugën e duhur.

Akrepi

Dita e sotme do të kalojë sikur të ishte një moment i vetëm. Përpiquni ta kaloni ditën në paqe dhe në qetësi. Mos ia shfaqni botën tuaj të brendshme njerëzve rreth jush. Do të kaloni një mbrëmje shumë të këndshme nën praninë e partnerit/partneres suaj.

Shigjetari

Disa Shigjetarë do të çlirohen nga ankthet afatgjata. Në marrëdhënien tuaj romantike mungon energjia. Në jetën profesionale, përpiquni që disa detyra t’ia kaloni dikujt tjetër, pasi jeni tejet të ngarkuar. Mos u shqetësoni nëse rezultatet e ditës së sotme nuk janë ato që prisnit.

Bricjapi

Mos u bëni dinak, përfshihuni në argument ose në një bisedë të rëndësishme. Çdo mashtrim apo përpjekje për të fshehur të vërtetën do të refuzohet. Ka gjasa që të ndiheni shumë në siklet në marrëdhënien tuaj romantike.

Ujori

Kjo ditë do të jetë plot fat në marrëdhëniet tuaja personale. Beqarët e kësaj shenje ka gjasa të takojnë aksidentalisht dike me të cilin mund të nisin një marrëdhënie romantike. Bëni kujdes në punë pasi mund të debatoni ashpër me një nga kolegët tuaj.

Peshqit

Peshqit mund ta kalojnë këtë ditë duke u kujdesur për të afërmit e tyre. Nëse përfshiheni në marrëdhënien e dikujt, mund të harroni veten dhe gjithçka që kishit në plan. Mos harroni punën dhe marrëdhëniet potenciale.