MENU
klinika

Horoskopi, 19 tetor 2022

Dashi

Hëna është përballë Mërkurit duke sjellë vëmendjen në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Natyra juaj pohuese prish paqen në marrëdhëniet tuaja. Ju mund ta gjeni veten në mosmarrëveshje veçanërisht midis miqve. Edhe pse po punoni shumë për të ndërtuar marrëdhëniet tuaja në një mënyrë që funksionon për të gjithë, Hëna në shenjën tuaj mund të krijojë vështirësi në komunikim.

Demi

Hëna është përballë Mërkurit duke sjellë vëmendjen në sektorin tuaj të shëndetit. Tani mund të mos jetë një kohë e mirë për të filluar një dietë ose një program rigoroz stërvitje. Kushtojini vëmendje shëndetit tuaj, pasi e keni lënë veten pas dore kohët e fundit.

Binjaket

Hëna është përballë Mërkurit duke sjellë vëmendjen në sektorin tuaj të argëtimit. Merrni rreziqe sot pasi energjia për të provuar diçka të re është plotësisht në favorin tuaj. Financat do të përmirësohen ndjeshëm, ndërsa në karrierë keni mundësi të rriteni profesionalisht.

Gaforrja

Mund të bëni një udhëtim të papritur. Ky është momenti i duhur për të folur për angazhimet tuaja të ardhshme. Mos i lini pezull gjërat që keni nisur. Tregohuni më të besuar ndaj atyre që ju rrethojnë.

Luani

Nëse keni nevojë për pak qetësi mos kini frikë ta kërkoni atë. Ka ardhur ora që të sqaroheni për disa gjëra në jetën tuaj, duke nisur që nga miqësitë që po frekuentoni. Do të keni nevojë që të çlodheni dhe të mendoni në qetësi. Vini rregull në shtëpinë tuaj.

Virgjeresha

Duke folur për paratë mund të shkoni në një drejtim të gabuar shumë shpejt. Është më mirë të përqendroheni në atë që mund të bëni vetë sesa të mbështeteni te të tjerët në mënyrë që buxheti juaj të jetë i ekuilibruar. Mendoni se si të zvogëloni borxhin tuaj dhe të kurseni para.

Peshorja

Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për ju që të bëni kërkime mbi kurset e ardhshme që dëshironi të ndiqni për të përmirësuar perspektivat tuaja të karrierës. Filloni sot një fazë të re jete, ashtu siç e ndieni. Bëjeni gjithçka me qetësi. Kush po përjeton një lidhje ekstra do të kalojë një ditë të shkëlqyeshme.

Akrepi

Hëna është përballë Mërkurit duke sjellë vëmendjen në sektorin tuaj të armiqve. Mund të diskutoni me dikë dhe më në fund të vendosni ta lini të kuptojë se keni vendosur të mos komunikoni më me të. Edhe pse mund të jetë emocionalisht e lodhshme, keni vendosur të shkëputeni nga gjërat dhe personat të cilët nuk ju bëjnë mirë.

Shigjetari

Mund të ritakoheni papritur me një mik të vjetër sot. Mund t’i zbuloni dikujt ndjenjat të cilat i keni mbajtur fshehur për një kohë të gjatë. Mendojini mirë gjërat që po bëni, sepse mund të pendoheni në të ardhmen.

Bricjapi

Hëna është përballë Mërkurit duke sjellë vëmendjen në sektorin tuaj të karrierës. Dita është e përsosur për të dërguar një CV për të aplikuar në disa pozicione pune të cilat gjithmonë i keni dashur.

Ujori

Hëna është përballë Merkurit duke sjellë vëmendjen në sektorin tuaj të besimeve. Është momenti i duhur për të njohur njerëz të rinj dhe për t’u bërë pjesë e aktiviteteve të ndryshme. Do të ndieni nevojën e një ndryshimi të fortë në gjithçka.

Peshqit

Mund të humbni mundësi shumë të mira nëse nuk veproni shpejt. Mund të jetë diçka që keni planifikuar të bëni, por keni humbur kohën. Jini të vetëdijshëm për afatet tuaja.