MENU
klinika

Horoskopi, 20 janar 2019

Dashi

20 janari mund të jetë një ditë trishtuese për të lindurit e kësaj shenje. Kjo për shkak të problemeve sentimentale që miqtë apo të afërmit tuaj do të ndajnë me ju. Megjithatë, në mbrëmje gjendja juaj do të përmirësohet dukshëm.

Demi

Duhet të bëni kujdes se mos lëndoheni për shkak të punëve fizike apo lojërave të ndryshme. Këtë ditë mos i zbuloni planet apo qëllimet tuaja as te miku më i afërt. Në mbrëmje rritet shansi për një takim të suksesshëm, pasi mund të takoni një zyrtar shtetëror që do t’ju ndihmojë në fushën që ju intereson.

Binjaket

Binjakëve këtë ditë iu rekomandohet të kujdesen për shëndetin e tyre. Ecja në këmbë, sportet e lehta dhe konsultimet me një mjek të njohur do të jenë të dobishme. E diela nuk është dita më e mirë për të filluar projekte të lodhshme.

Gaforrja

Shfaqja e dikujt pas një kohë të gjatë apo kujtimi i një ngjarje të pakëndshme në të kaluarën do të sjellë situatë të tensionuar për Gaforret këtë ditë. Për ta kaluar më lehtë, shpenzoni më tepër kohë me fëmijët tuaj, flisni me motrat, vëllezërit ose prindërit tuaj.

Luani

Për Luanët, dita e diel do të jetë e qetë. Do të gjeni kohë mjaftueshëm për t’u relaksuar. Mundohuni të mos u përgjigjeni provokimeve nga njerëzit me mendime negative. Ngjarjet argëtuese do të jenë flirtimet me seksin e kundërt, apo edhe blerje të suksesshme.

Virgjeresha

Virgjëreshat këtë ditë duhet të harrojnë racionalizmin e tyre të përjetshëm. Mos kini frikë të flisni për atë që po ndodh në shpirtin tuaj dhe mos fshihni simpatinë ndaj dikujt. Mos blini gjëra të panevojshme apo të shpenzoni shumë për pushime.

Peshorja

Personat që do ju rrethojnë këtë ditë do të habiten nga sjellja juaj ekstravagante. Ajo çfarë nuk duhet të ndryshoni tek vetja është komunikimi. Në mbrëmje kushtojini më tepër kohë vetes, meditoni ose bëni joga.

Akrepi

Akrepët mund të jenë mërzitur me jetën familjare. Përpiquni të bëni diçka ndryshe për të thyer rutinën. Bëni kujdes me fjalët, pasi mund të ofendoni partnerin/partneren tuaj.

Shigjetari

Këtë të diel shigjetarët do të kenë nevojë për ndihmën apo këshillën e dikujt në lidhje me çështjet financiare. Beqarët e kësaj shenje do të kenë sukses në lidhje me seksin e kundërt. Ata që kanë një partner duhet të jenë të hapur për eksperimente romantike.

Bricjapi

Për Bricjapët, kjo do të jetë një fundjavë si të gjitha ditët e tjera. Kaloni disa orë në heshtje për vijuar me mendimet tuaja. Mos i jepni askujt këshilla dhe mos bëni premtime sot. Mbrëmja do të sjellë gëzim kur të vizitoni një person që nuk e keni parë për një kohë të gjatë.

Ujori

Ujorët rekomandohen të mendohen mirë para se të flasin. Ka gjasa që fjalët tuaja të interpretohen gabim. Dikush mund të përpiqet t’ju provokojë. Do të bënit mirë që të përqendroheni në punë krijuese, pasi do t’ju ndikojë shumë mirë psikologjikisht.

Peshqit

Nëse jeni në kërkim të dashurisë, mos u shpërqendroni duke menduar për disa persona njëkohësisht. Përqendrohuni vetëm te njeri prej tyre. Do të kaloni një të diel të qetë nën praninë e të afërmve d