MENU
klinika

Horoskopi, 20 Nëntor 2019

Dashi

Disa dokumente që duhet të përfundoni do t’ju bëjnë të ndiheni nervoz dhe të stresuar. Madje mund t’ju krijohet dhimbje koke, për shkak të konfuzionit. Gjithashtu, rekomandohet të fikni telefonin, pasi do t’ua vështirësojë edhe më shumë situatën.

Demi

Disa artikuj që mund të lexoni gjatë ditës së sotme do t’ju frymëzojnë të krijoni idetë tuaja dhe do të keni dëshirë që t’i ndani ato me të tjerët. Mos u demoralizoni nëse dikush nuk i mbështet ato, por ecni përpara me planet tuaja.

Binjaket

Do të ndiheni mjaft të kënaqur nën praninë e fëmijëve në shtëpi sot. Do të keni dëshirë të argëtoheni me ta, të luani dhe t’ju tregoni atyre përralla. Në mbrëmje rekomandohet të planifikoni një darkë private me partnerin/partneren tuaj.

Gaforrja

Ekziston mundësia që të kaloni një periudhë të vështirë, por gjithçka do të jetë e përkohshme. Sa i përket anës profesionale, mos u shqetësoni nëse konkurrenti ose rivali juaj kryesor është më i fortë se ju. Mendoni me zgjuarsi dhe ecni përpara.

Luani

Do të keni dëshirë të shkruani vazhdimisht, pasi do ta shihni si mënyrën e duhur për të shprehur mendimet tuaja. Megjithatë nëse ndiheni konfuz rreth një çështjeje të caktuar, mos hezitoni t’i kërkoni ndihmë një miku/mike, pasi do të ndiheni më të çliruar.

Virgjeresha

Ekziston mundësia që t’ju vijë një letër nga një person mjaft i rëndësishëm për ju, çfarë do t’ju motivojë gjatë gjithë ditës. Mund të arrini një qëllim që e keni prej kohësh. Ambicia mund t’ju çojë në dimensione të tjera.

Peshorja

Të lindurit e kësaj shenje rrezikojnë të përfshihen në një konflikt. Ka gjasa që fjalët e shprehura nën fuqinë e emocioneve do të dëmtojnë marrëdhënien tuaj me dikë të afërt. Beqarët e kësaj shenje nuk rekomandohet ta kërkojnë dashurinë në ato vende që frekuentojnë më shpesh.

Akrepi

Ka gjasa të ndiheni të ngarkuar emocionalisht dhe nuk do të keni dëshirë të përfshiheni nëpër aktivitete të ndryshme. Përpiquni të relaksoheni dhe t’i kushtoni më shumë kohë vetes suaj. Në mbrëmje mund t’ju vijë një ftesë mjaft e veçantë.

Shigjetari

Do t’ju vlerësohen të gjitha përpjekjet në aspektin profesional. Kjo do t’ju ndikojë në rritjen e vetëbesimit. Sa i përket anës personale, nuk përjashtohet mundësia e një debati me partnerin/partneren tuaj.

Bricjapi

Mos lejoni të tjerët të ndikojnë në mendimin tuaj. Kini besim tek vetja dhe tregohuni i sigurt kur dialogoni me të tjerët. Nëse mendoni t’i bëni dikujt një kritikë, bëni kujdes me fjalët. Rekomandohet të gjeni kohë për t’iu përkushtuar pamjes fizike dhe mirëqenies.

Ujori

Mund të merrni disa lajme inkurajuese në lidhje me familjen tuaj. Ka gjasa të bëhet fjalë për një çështje trashëgimie. Beqarët e kësaj shenje nuk rekomandohen të përfshihen sot në marrëdhënie romantike, pasi nuk është dita e duhur.

Peshqit

Do të frymëzoheni nga diçka që do t’ju bëjë të mendoheni gjatë për të ardhmen. Nuk parashikohen aktivitete të veçanta gjatë kësaj dite. Një bisedë me një mik të ngushtë mund t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë.