MENU
klinika

Horoskopi, 20 shtator 2018

Dashi

Mos lejoni që gjërat e vogla të shqetësojë mendjen tuaj. Sot do të keni një dëshirë të theksuar për të fituar sa më shumë para. Atmosfera festive në shtëpi do t’i lehtësonte tensionet tuaja.

Demi

Mos u bëni të zymtë dhe të dëshpëruar. Kini kujdes të mos përfshiheni në marrëveshje të dyshimta financiare! Sot ju duhet të përqendroheni në nevojat e të tjerëve.

Binjaket

Mos i humbni energjitë duke argumentuar diçka të panevojshme. Mos harroni se kurrë nuk fitoni asgjë nga një argument i kotë. Një marrëveshje e re financiare do të finalizohet.

Gaforrja

Investimet në aksione ju sjellin përfitime afatgjata. Aftësia juaj për t’u bërë përshtypje të tjerëve do të sjellë shpërblime. Disa prej jush do të ndërmarrin një udhëtim të largët.

Luani

Mund të përballeni me disa kritika për shkak të tendencës suaj për të mos i vlerësuar të tjerët. Mbajeni ndjenjën e humorit në nivele të ulëta dhe do të shikoheni me sy më pozitiv nga njerëzit që keni përreth.

Virgjeresha

Puna kreative dhe artet do t’ju relaksojnë. Trajtimi i financave duhet të bëhet me shumë kujdes. Dashuria është e pakufishme dhe sot ju do ta përjetoni atë në maksimum. Hapat e guximshëm do të shpërblehen.

Peshorja

Sot do t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm, që do t’ju bëjë të tensionuar dhe shumë nervoz. Investimet duhet të bëhen me një perspektivë afatgjatë.

Akrepi

Një ditë e dobishme për të përmirësuar shëndetin. Armiqtë në punë mund të bëhen miq me ju sot vetëm për shkak të një personi të tretë. Mos e nxisni partnerin tuaj për të bërë veprime të pakëndshme.

Shigjetari

Një shumë e papritur parash do t’ju ndihmojë që të paguani disa fatura të vonuara. Një udhëtim i shkurtër te të afërmit sjell një moment rehatie dhe relaksimi nga përditshmëria e trazuar.

Bricjapi

Vullneti mund të shpërblehet sot ndërsa përballeni me një situatë shumë të ndërlikuar. Ju nuk duhet të humbni kohë ndërsa merrni një vendim shumë emocional. Ditë e mirë për pasuri të patundshme dhe transaksione financiare.

Ujori

Shëndeti mbetet i përsosur. Kontratat e reja mund të duken fitimprurëse, por nuk do të sjellin fitimet që dëshironit. Mos merrni vendime të nxituara kur bëhet fjalë për investimin e parave. Mos lejoni që fëmijët tuaj të përfitojnë nga sjellja juaj tepër bujare.

Peshqit

Ditë e mirë për të komunikuar me njerëz të cilët i takoni shumë rrallë. Do t’ju besohen shumë përgjegjësi, të cilat do t’ju ofrojnë një pozitë të rëndësishme në kompani. Bëhuni më origjinalë në bisedat tuaja.