MENU
klinika

Horoskopi, 21 shtator 2018

Dashi

Fëmijët do të ndriçojnë mbrëmjen tuaj. Planifikoni një mbrëmje të këndshme me ta dhe do t’ju largojnë të gjithë tensionin. Marrëdhëniet me të dashurin tuaj mund të tensionohen për shkak të ndërhyrjes së një të treti.

Demi

Sot do të favorizoheni në çështjet financiare. Ju duhet të bëni një pushim nga orari juaj ditor dhe të dilni me miqtë tuaj. Ndërkohë ndjeni shumë mungesën e një personi të dashur në jetën tuaj.

Binjaket

Një ditë e dobishme për t’u qetësuar në shoqërinë e dikujt. Disa plane dhe projekte do të tërheqin vëmendjen tuaj. Verifikoni kredibilitetin dhe besueshmërinë e personit para se të bëni ndonjë investim.

Gaforrja

Personaliteti juaj do të jetë si një parfum për njerëzit që rrethojnë. Do të keni dëshirë për të udhëtuar dhe për të shpenzuar para. Natyra juaj e mprehtë do të ndriçonte mjedisin ku ndodheni.

Luani

Ka të ngjarë që të merrni një lajm që do ju bëjë të lumtur. Kontratat e reja mund të duken fitimprurëse, por nuk do të sjellin fitime sipas dëshirës. Mos merrni vendime të nxituara kur bëhet fjalë për investimin e parave. Jepni përparësi nevojave të anëtarëve të familjes.

Virgjeresha

Mbajeni trurin në aktivitet të vazhdueshëm. Përpiquni të mos jeni tepër bujarë në shpenzimet tuaja sot. Gëzoni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Qëndrimi juaj dominues do të sjellë kritika nga kolegët tuaj në vendin e punës.

Peshorja

Ndani problemet që keni në punë me bashkëshorten tuaj. Kaloni më shumë kohë me njëri-tjetrin për të rizbuluar dhe riafirmuar veten si një çift i dashur. Edhe fëmijët tuaj do të përthithin vibrimet e gëzimeve dhe harmoninë e paqes në shtëpi.

Akrepi

Ju do të keni një dëshirë për të fituar para të shpejta, por kjo nuk do të realizohet. Mos u tregoni të pasjellshëm me miqtë tuaj. Sjellja juaj jo vetëm që do të shqetësojë familjen tuaj, por mund të krijojë një zbrazëti në marrëdhëniet me të tjerët.

Shigjetari

Ditë e mirë për ata persona që merren me biznes. Një udhëtim i papritur i ndërmarrë për qëllime afariste do të japë rezultate pozitive. Mos u shoqëroni me njerëz që do të dëmtonin reputacionin tuaj.

Bricjapi

Puna në koordinim të ngushtë me kolegët do të sjellë harmoni në vendin e punës Mos lejoni që dikush të marrë meritat për punët që bëni ju. Çështjet e taksave kanë më shumë nevojë për vëmendje.

Ujori

Stresi mund të shkaktojë sëmundje të vogla e madje edhe të rënda. Kaloni më shumë kohë me miqtë dhe anëtarët e familjes për t’u ndjerë të relaksuar. Një romance e re parashikohet për të lindurit në shenjën tuaj.

Peshqit

Bashkohuni me njerëz që janë të vendosur dhe mund t’ju ndihmojnë me projektet tuaja. Disa mundësi udhëtimi duken në sfond. Sa i përket parave, do të duhet më shumë mund nga ana juaj.