MENU
klinika

Horoskopi, 22 shtator 2018

Dashi

Problemet që lidhen me shëndetin mund të shkaktojnë siklet. Sa u përket financave, parashikohet një rritje e të ardhurave nga investimet e kaluara. Për disa, një vizitor në familje sjell momente gëzimi.

Demi

Miqtë do t’ju prezantojnë me dikë të veçantë, që do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja. Vështirësitë financiare duket se kapërcehen pasi prindërit tuaj ju japin mbështetje.

Binjaket

Një kompliment i veçantë nga një mik do të ishte burim lumturie për ju. Financat do të kenë një përmirësim të lehtë më vonë gjatë ditës. Mundësitë për të treguar aftësitë tuaja do të jenë me ju sot.

Gaforrja

Hapat e guximshëm dhe vendimet pa frikë do të sillnin shpërblime të favorshme. Sot është një nga ato ditë kur gjërat nuk do të lëvizin ashtu siç dëshironi, nëse nuk tregoheni të zoti. Mbrëmja do të jetë romantike.

Luani

Mendohuni dy herë para se të flisni. Padyshim që pikëpamjet tuaja mund të dëmtojnë ndjenjat e dikujt. Investimet në aksione janë të rekomanduara për përfitime afatgjata. Sot mund të merrni një propozim pune, që keni dashur gjithmonë ta bëni.

Virgjeresha

Ju do të keni energji me bollëk, por presioni në punë duket se ju bën të acaruar. Nuk është një ditë shumë e dobishme, prandaj kontrolloni situatën tuaj të parave dhe kufizoni shpenzimet tuaja.

Peshorja

Orari i tejzgjatur në punë mund t’ju bëjë të rraskapitur. Në çift zgjidhini problemet personale, duke kuptuar pikëpamjen e njëri-tjetrit. Mos i nxirrni problemet tuaja në publik, sepse mundësitë për t’u përballur me shpifje do të jenë të mëdha.

Akrepi

Sot do të ndiheni të relaksuar dhe në humorin e duhur për të shijuar gjithçka që ju ofron jeta. Një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Mjedisi juaj i punës mund të ndryshojë për mirë sot.

Shigjetari

Pozicioni i parasë përmirësohet pasi pagesat e vonuara do të rikuperohen. Do të shihni se ëndrrat tuaja do të do të realizohen. Të qenit hakmarrës ndaj partnerit tënd nuk do të sjellë ndonjë rezultat, përkundrazi.

Bricjapi

Financat me siguri do të kenë një rritje, por në të njëjtën kohë edhe shpenzimet nuk do të jenë të vogla. Zgjidheni sot një grindje të vjetër, sepse nesër mund të jetë shumë vonë.

Ujori

Suksesi nga disa sipërmarrje të kaluara do t’ju ngrejë besimin. Paratë këshillohen që të investohen në pasuri të paluajtshme. Miqtë do t’ju vijnë në ndihmë, nëse është e nevojshme. Do të kuptoni sot se dashuria e partnerit tuaj është me të vërtetë shpirtërore.

Peshqit

Është dita juaj me fat në dashuri. Partneri do t’ju habisë me realizimin e fantazive të shumëpritura. Jini të kujdesshëm që të mos bëni komente të ashpra në vendin e punës. Duket se partneri juaj është në humor të shkëlqyer sot.