MENU
klinika

Horoskopi, 23 tetor 2022

Dashi

Një ditë e mrekullueshme për të biseduar me të tjerët dhe për të eksploruar. Hëna hyn tek Binjakët, sektori juaj i komunikimit. Hëna ju sjell energji shtesë dhe forcë për të thënë atë që duhet të thoni me bindje.

Demi

Hyn Hëna hyn te Binjakët dhe aktivizohet sektori juaj i parave. Kjo është koha për të parë të ardhurat tuaja të rriten ndjeshëm. Mendoni për mundësitë e biznesit në internet ose bëni një takim me një këshilltar financiar për të parë se si të përfitoni sa më shumë nga ajo që po ju ofrohet aktualisht.

Binjaket

Hëna hyn tek Binjakët, në sektorin tuaj të zhvillimit personal. Kur hëna është në shenjën tuaj, ju merrni një nxitje shtesë të veprimit dhe shkathtësisë. Keni shumë mundësi për të bërë gjëra që i keni lënë përgjysmë. Shfrytëzojeni kohën për të larguar energjinë negative nga jeta juaj dhe për të rregulluar rrëmujën.

Gaforrja

Hëna hyn tek Binjakët në sektorin tuaj të armiqve të fshehur. Asnjëherë mos e nënvlerësoni fuqinë e “butonit të fshirjes” të njerëzve toksikë nga jeta juaj. Keni nevojë të distancoheni nga të gjithë personat që mendoni se nuk janë aleatët tuaj.

Luani

Hëna hyn tek Binjakët në sektorin tuaj të miqve. Kjo është një kohë e mrekullueshme për t’u shoqëruar dhe për t’u bashkuar me të tjerët. Është një mundësi e artë për të ecur përpara në karrierë.

Virgjeresha

Hëna hyn tek Binjakët në sektorin tuaj të karrierës dhe statusit shoqëror. Kërkoni mundësi të reja pune, praktika ose bëhuni pjesë e një kursi që mund t’ju shërbejë për rritjen tuaj profesionale.

Peshorja

Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të filluar të flisni për një qëllim ose të mësoni më shumë rreth ligjit të tërheqjes, dhe ta zbatoni atë në jetën tuaj. Kohët e fundit keni pasur probleme me lekët, por kjo është një kohë e mirë për ta rregulluar gjendjen tuaj financiare.

Akrepi

Hëna hyn tek Binjakët në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta. Do të merrni një ofertë pune të cilën nuk duhet ta refuzoni. Ndoshta ju mund të merrni një dhuratë nga një i afërm ose mik, ose të trashëgoni një send me vlerë. Vetëm lajme të mira për ju.

Shigjetari

Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të zhvilluar të gjitha takimet që i keni lënë përgjysmë. Gjithashtu nëse keni bërë premtime për të ofruar lloje të caktuara shërbimesh ose artikujsh për qëllime të lidhura me punën, tani është koha për t’i përmbushur ato.

Bricjapi

Hëna hyn tek Binjakët në sektorin tuaj të punës. Ana juaj analitike mund t’ju bëjë të uleni para një kompjuteri për orë të tëra duke bërë kërkime për një temë të rëndësishme. Dikush nga miqtë tuaj mund t’ju ofrojë ndihëm e tij për një plan që keni ngecur.

Ujori

Hëna hyn tek Binjakët në sektorin tuaj të romancës. Biseda të thella e plot emocione janë ato që ju presin këtë fundjavë. Kjo është një kohë e mrekullueshme për t’u përqendruar në thellësinë e mendjes së dikujt kundrejt çdo gjëje tjetër që normalisht duket se i kushtoni vëmendje kur kërkoni dashuri.

Peshqit

Hëna hyn tek Binjakët në sektorin tuaj të shtëpisë. Nëse së fundmi keni kaluar pak kohë me familjarët tuaj, ka ardhur koha që ta kompensoni. Për sa i përket anës financiare do të jeni në gjendje t’i përballoni të gjitha shpenzimet e papritura që mund të dalin.