MENU
klinika

Horoskopi, 24 korrik 2019

Dashi

Blerja e pajisjeve të reja, për të kryer detyra të caktuara, mund të shkaktojë disa probleme. Ju keni tendencë ti bëni gjërat me mënyrën e vjetër. Merrni kohë për t’i bërë ato sot.

Demi

Jini të kujdesshëm me sarkazmin tuaj. Disa njerëz i marrin seriozisht komentet tuaja. Ofroni një histori të drejtë, pa ekzagjerim, që të jeni më të qartë me personat që keni afër.

Binjaket

Ju keni pikturuar një pamje të rremë për veten tuaj. Ju mendoni se jeni disi ndryshe nga personat e tjerë. Kjo gjë mund t’ju vejë në disa situata të pakëndshme, por vetëm për sot.

Gaforrja

Sot do të keni disa ëndrra. Ju doni të merrni kënaqësi nga fantazitë tuaja. Sado që ëndërroni, prapë jeni realist, se mendoni se keni një ndjenjë detyre ndaj vendit dhe njerëzve.

Luani

Sot keni një ndjenjë sigurie për veten tuaj. Kështu ju do të merrni përgjegjësinë e situatave. Kjo ndjenjë e pavarësisë dhe vetëbesimit, mund të ketë disa probleme për të tjerët

Virgjeresha

Sot do të jeni si ndërmjetës midis dy kampeve. I pari mbron faktet dhe të vërtetën, i dyti kërkon një perspektivë më të gjerë, jo medoemos një njeri real. Ju duhet të jeni objektiv.

Peshorja

Jini të kujdesshëm në marrjen e çdo gjëje si një vepër personale. Veprimet e të tjerëve mund t’ju kenë bezdisur. Ju duhet të jeni të qëndrueshëm dhe realist në çdo situatë.

Akrepi

Sot do të keni disa mosmarrëveshje. Egot e mëdha dhe qëndrimet jorealiste sjellin vështirësi te njerëzit, që ata t’i shohin gjërat më thjeshtë. Mos jini pjesë e thashethemeve.

Shigjetari

Sot do të ketë disa probleme, në grupin e miqve. Në tema të caktuara, kontribuoni të gjithë. Së bashku jeni aleatë të fuqishëm, ndërsa të ndarë do të arrini të dilni kundër tyre.

Bricjapi

Sot do të ëndërroni, si ju ashtu edhe miqtë tuaj. Dikush do të dojë t’ju bezdis, prandaj duhet të jeni të kujdesshëm. Gjërat kryesore për ju, janë qëllimet tuaja më të rëndësishme.

Ujori

Kur të ngadalësoni veprimet, atëherë do të keni sukses. Ju duhet të bazoheni te idetë më të mira që keni. Nëse punoni me grupin tuaj, ju do të arrini të realizoni gjërat që doni.

Peshqit

Sot duhet të jeni më realist. Sjellja juaj do të ndikojë te ata persona, që punojnë me seriozitet. Ju mund të doni të detyroni personin tjetër, të pranojë idetë tuaja.