MENU
klinika

Horoskopi, 25 dhjetor 2018

Dashi

Edhe nëse dikush mund të duket i këndshëm dhe simpatik mund të ketë qëllime devijuese. Mos lejoni veten që të besoni te njerëzit vetëm për shkak se duken të besueshëm, por bazohuni te faktet.

Demi

Kujdes nga njerëzit që përdorin joshjen për të marrë atë që duan. Ju mund të gjeni veten duke konkurruar me dikë, flirtimi i të cilëve merr më shumë pikë sesa idetë tuaja të arsyetuara mirë.

Binjaket

Ju duhet të merrni këshillën e miqve tuaj, të afërmve ose bashkëpunëtorëve tuaj më të afërt – edhe nëse kjo do të thotë të pranosh humbjen. Është në rregull të kërkoni ndihmë dhe të lejoni njerëzit e tjerë t’ju ndihmojnë kur është e nevojshme.

Gaforrja

Nëse shoqëroheni me njerëzit me të cilët jeni i lidhur, mund të gjeni gjëra të reja që do ju surprizojnë. Një darkë e rastësishme mund të jetë rasti i duhur për të mbledhur së bashku miqtë dhe familjen.

Luani

A jeni të pakënaqur me karrierën tuaj? Është koha për të përdorur zgjuarsinë tuaj për disa mundësi të reja. Në sferën e dashurisë, topi është në fushën tuaj. Mos u dorëzoni vetëm, sepse urreni që të humbni.

Virgjeresha

Dikush me të cilin shpesh nuk jeni dakord do t’i shohë gjërat në mënyrën tuaj sot. Në fakt, ai ose ajo madje mund të hidhet në mbrojtjen tuaj dhe t’ju ndihmojnë të fitoni një debat të ndezur – edhe pse argëtues.

Peshorja

Sot do të mbusheni me një dozë të madhe energjie të bukur magnetike sot. Edhe mes një turmë, ju do të jeni në gjendje të tërhiqni njerëz rreth jush në një mënyrë të jashtëzakonshme.

Akrepi

Duke lejuar njerëzit që të mbështeten te ju është një nga mënyrat më të mira për të vërtetuar besnikërinë tuaj si një mik. Sot dëshira juaj për të ndihmuar të tjerët do t’ju çojë drejt një personi special.

Shigjetari

Me gjithë energjinë mashkullore që është në jetën tuaj tani, do të ndiheni shumë e sfiduar. Çdo gjë do të ndjehet si një konkurs për ju. Por ju mund ta konsideroni këtë si diçka argëtuese.

Bricjapi

Kur vjen puna për të balancuar jetën tuaj personale me karrierën, ju jeni duke bërë një punë të mrekullueshme. Ju keni aftësi të shkëlqyera komunikimi për të cilën duhet të falënderoheni.

Ujori

Jeni gati për ide dhe koncepte të përparuara. Nëse i sfidoni aftësitë tuaja mendore, ju do të merrni një nxitje të fortë në lidhje me egon tuaj. Suksesi juaj është në duart tuaja. Mjafton të dini të kapni mundësitë.

Peshqit

Siç jeni në dijeni, komunikimi përfshin më shumë se sa thjesht të folurën dhe dëgjuarin. Tani, ju duhet të punoni në aftësitë tuaja të të menduarit. Kur dikush ju përcjellë informacione personale sot, ai ose ajo jo domosdoshmërisht dëshiron që ju të përgjigjeni.