MENU
klinika

Horoskopi, 27 shtator 2018

Dashi

Duhet të shplodheni plotësisht në mënyrë që të mos iu mundë lodhja. Kjo do të ndikonte negativisht edhe në gjendjen tuaj mendore. Financat do të përmirësohen në pjesën e dytë të ditës. Sot do të krijoni momentet më të bukura në jetën tuaj martesore.

Demi

Ka gjasa që të keni rritje të shpenzimeve, për shkak të disa kontrolleve mjekësore. Pakujdesia juaj do të shqetësojë prindërit. Sot do të jeni në qendër të vëmendjes. Ka gjasa që disa prej jush të nisin një udhëtim të largët.

Binjaket

Shmangni investimet gjatë ditës së sotme. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes suaj do t’ju ndriçojë ditën. Silluni siç duhet kur të dilni me partnerin/partneren tuaj. Shkathtësia dhe zgjuarsia juaj për të zgjidhur problemet do vihet në dukje.

Gaforrja

Meditimi do t’ju bëjë të ndiheni të çliruar. Përdorni idetë tuaja të reja për të fituar më shumë para. Sot do të ndiheni shumë të dashuruar. Do të kaloni një ditë me shumë rezultat në punë dhe do të bashkëpunoni frytshëm me kolegët tuaj.

Luani

Duhet të ushtroheni rregullisht fizikisht për të qenë në formë. Ka gjasa që problemet financiare t‘ju shkatërrojnë mundësinë për të menduar në mënyrë konstruktive. Bëni mirë të organizoni një mbrëmje me miqtë tuaj. Mos i zbatoni të gjitha kërkesat e partnerit/partneres suaj.

Virgjeresha

Do të kaloni një ditë argëtuese. Ka gjasa që dikush të përpiqet t’ju lëndojë duke vepruar pas krahëve tuaj. Shmangni veprimet që mund t’ju çojnë drejt konfrontimeve. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do t’ju bëjë një surprizë shumë të bukur.

Peshorja

Nuk ka arsye për t’u shqetësuar për shëndetin tuaj pasi problemet që keni janë kalimtare. Partneri/partnerja juaj do të ndihet mjaft mirë pranë jush sot dhe do të kaloni një mbrëmje shumë të këndshme. Do të merrni përsipër një projekt, por mos u tregoni shumë të hapur rreth planeve, pasi mund të shkatërroni gjithçka.

Akrepi

Mos ndërhyni në punët e bashkëshortit/bashkëshortes suaj pasi mund ta irritoni. Përpiquni ta kontrolloni veten sa më shumë në këtë drejtim. I gjithë mundi në punë do t’ju shpërblehet. Sot gjysma juaj më e mirë do t’ju mbështesë për diçka shumë kritike në jetën tuaj.

Shigjetari

Do të çliroheni nga tensioni që keni përjetuar prej disa kohësh. Është koha e duhur të ndryshoni stilin e jetës. Sot do të përqendroheni tek nevojat e të tjerëve, por bëni kujdes: mos u tregoni më bujar se ç’duhet. Ka gjasa që partneri/partnerja juaj t’ju tregojë anën më të keqe të tij/saj.

Bricjapi

Sot mund të ndjeni nevojën për të shkuar në një vend fetar. Gjendja financiare do t’ju përmirësohet pasi do t’ju shlyejnë disa borxhe. Ka gjasa të takoheni me një mik që keni kohë pa e parë. Ndryshimi në pikëpamje mund të jetë shkaku i një debati me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj.

Ujori

Tensioni në shtëpi do t’ju acarojë. Bëni mirë të shmangni sa më shumë situatat që mund t’ju çojnë drejt përplasjes. Shpërfillini personat që iu afrohen vetëm për interes. Përpiquni të tregoheni të kuptueshëm, pasi partneri/partnerja juaj nuk do të jenë në gjendjen e duhur emocionale.

Peshqit

Do të ndiheni mirë fizikisht, pavarësisht axhendës së ngarkuar. Mund të merrni një dhuratë të papritur nga të afërmit. Sjella e papritur e partnerit/partneres mund t’ju shkatërrojë romancën.