MENU
klinika

Horoskopi, 4 nëntor 2018

Dashi

Do të ndodheni në disa rrethana të vështira dhe si pasojë do të përballeni me disa probleme. Megjithatë, nëse ruani kontrollin dhe nuk reagoni menjëherë, mund t’i bëni ballë situatës. Përmirësimi i të ardhurave tuaja, do t’ju bëjë që të shlyeni disa detyrime, të cilat kanë kohë që iu mundojnë.

Demi

Sot do të keni kohë mjaftueshëm për t’iu kushtuar shëndetit tuaj. Bashkëshorti/bashkëshortja do t’ju nxisë të mos konsumoni më duhan. Është koha e duhur gjithashtu që të hiqni dorë nga disa vese të tjera.

Binjaket

Festat dhe aktivitetet e tjera do t’ju bëjnë të ndiheni shumë mirë. Gjendja financiare do t’ju përmirësohet, pasi do t’ju shlyejnë borxhet e prapambetura. Komunikimi i mirë me partnerin/partneren tuaj do t’ua ndriçojë ditën. Idetë e reja që do të keni, do të jenë produktive.

Gaforrja

Bekimet e dikujt pranë jush do t’ju sjellin paqe në mendje. Përdorni idetë tuaja të reja për të fituar më shumë para. Ka gjasa të merrni një lajm të mirë nga një i afërmi juaj, i cili do të gëzojë të gjithë familjen. Bashkëpunimi me kolegët në punë do të jetë mjaft i mirë.

Luani

Duhet të bëni patjetër kujdes për shëndetin. Organizoni një mbrëmje me miqtë ose me familjarët. Bëni kujdes me sjelljen, pasi mund të mërzisni partnerin/partneren tuaj. Në punë do të vlerësoheni për vullnetin tuaj.

Virgjeresha

Suksesi nga e kaluara ju rrit besimin në vetvete. Shmangni shpenzimet e tepërta dhe skemat e dyshimta financiare. Shprehni ambiciet tuaja tek persona me më shumë eksperiencë, pasi do të bëjnë të pamundurën për t’ju ndihmuar.

Peshorja

Nuk keni pse të shqetësoheni për shëndetin. Sot do të jeni në qendër të vëmendjes për shkak të look-ut tuaj mjaft të kuruar dhe ka gjasa të krijoni disa miq të rinj. Sa i përket marrëdhënies suaj romantike, do të jetë dita juaj me fat.

Akrepi

Përpiquni të mos merrni vendime të nxituara, mbi të gjitha kur bëhet fjalë për çështje financiare. Sharmi dhe personaliteti juaj do të tërheqë vëmendjen e të tjerëve. Të gjitha përpjekjet e mundshme që keni bërë në punë deri tani, do të shpërblehen.

Shigjetari

Mos humbisni energji duke menduar rreth të pamundurës, por mendoni për drejtimin e duhur. Me partnerin/partneren tuaj do të kaloni një mbrëmje shumë relaksuese. Për çiftet e martuar ka gjasa të mos përjetojnë një ditë të mirë.

Bricjapi

Aktivitetet e shumta do të jenë të lodhshme për ju dhe mund t’ju shkaktojnë stres. Disa persona mund të përpiqen t’iu acarojnë, por bëni mirë t’i shmangni ata. Pakujdesja apo vëmendja jo e duhur ndaj partnerit/partneres suaj mund t’ju shkaktojë momente të tensionuara.

Ujori

Pozitiviteti juaj i vazhdueshëm do të shpërblehet dhe puna juaj e lodhshme do të rezultojë me sukses. Partneri/partnerja juaj do të humbasë durimin nëse neglizhonin mendimin e tij/saj. Mund të keni ndryshim axhende në moment të fundit.

Peshqit

Shmangni ushqimet me shumë kalori dhe përpiquni të kryeni më shumë ushtrime fizike. Do të bënit mirë nëse flisni me prindërit për projektet tuaja. Ka gjasa që të krijoni një lidhje të re romantike. Nëse i shmangeni një situate, ajo do t’ju ndjekë në versionin më të keq të mundshëm.