MENU
klinika

Horoskopi, 7 prill 2019

Dashi

Dashuria: Një Hënë miqësore sot do t’ju ftojë të keni besim në intuitat tuaja, gjërat që bëni me zemrën tuaj. Pasioni në krye për një person që e doni. Të gjitha marrëdhëniet emocionale përmirësohen për zemrat e vetmuara që do të ndjehen më pak të vetmuar. Puna: Në vendimet tuaja profesionale mos lejoni që ju të ndikoheni nga pritjet e të tjerëve, mbështetuni në tuajat.

Demi

Dashuria: Shqetësimi për një të dashur ju ka mbajtur të tensionuar, por tani jeni të lirë nga të gjitha kufizimet dhe mund të vendosni pa vonesë. Megjithatë, jepni shpjegime personit që ka qenë afër jush deri më tani. Dita sfiduese për shumë beqarë, shumë lajme në horizont. Puna: Ju jeni arkitektët e fatit tuaj, kështu që duhet të lëvizni me kujdes për të ndryshuar jetën tuaj të punës.

Binjaket

Dashuria: Mërkuri dhe Venusi janë në pamje të mirë dhe me sezonin e verës thuajse bëhen edhe më të forta dhe më të sigurta. Entuziazmi juaj do t’ju lejojë të përshtateni me partnerin/en tuaj. Dita me pesë yje për beqarët, dashuria, puna dhe fati do të jetë në krye! Puna: Përfitoni nga kjo ditë që të filloni të punoni në një projekt që shpejt mund të realizohet.

Gaforrja

Dashuria: Sot ju mund të përballeni me sqarime me të dashurin/ën tuaj me guxim. Momente tensioni në çift, por ato do të kalojnë retë. Ditë interesante dhe pozitive për beqarët, do të keni përparësi nëse veproni para se të jetë tepër vonë. Puna: Mundësi të reja në sy për të rritur pritjet në punë, mos humbisni për të treguar sa jeni të vlefshëm.

Luani

Dashuria: Në përgjithësi nuk ju pëlqen t’i ndani të gjitha marrëdhëniet përgjithmonë, por tani është koha për ta kthyer faqen. Ju keni nevojë për më shumë paqe mendore për të parë të ardhmen. Në këtë ditë, zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të mbulojnë një marrëdhënie vetëm nëse plotësohen kushtet. Puna: Diskutimet dhe polemikat kanë vënë një tendosje në marrëdhëniet tuaja të punës, të jeni diplomatik dhe gjithçka do të funksionojë.

Virgjeresha

Dashuria: Dinamik dhe aktiv, sot ju do të tregoni euforinë tuaj në të gjitha fushat. Ju e dini se si ta magjepsni partnerin/en tuaj dhe të kënaqni çdo nevojë! Periudha me fat në dashuri për beqarët, shpirti binjak është aq shumë afër në njohjet tuaja. Puna: Ju mund të arrini qëllime të mëtejshme, por do të keni për të zgjidhur një çështje që ju pengon të vendosni.

Peshorja

Dashuria: Hëna sot do t’ju ndihmojë të mbani marrëdhënie të mira dhe distancën e duhur me disa njerëz. Mbrëmja në intimitet me partnerin/en, mundësia edhe për të planifikuar të ardhmen e një çifti. Beqarët do të kenë kredencialet për të kryer një histori dashurie të lindur kohët e fundit. Puna: Me favor të yjeve, nuk do të jetë e vështirë për të zënë pozita udhëheqëse, gjithashtu sepse ju mund të jepni më të mirën tuaj.

Akrepi

Dashuria: Planetet do të jenë gati për të mbrojtur sektorin sentimental të Akrepit. Sot do të ketë shumë momente të buta dhe romantike. Beqarët do të duan të ndryshojnë disa aspekte të jetës së tyre, të jenë më të qetë. Po vijnë njohjet e reja. Puna: Disa dyshime në një nivel profesional ju vuajnë, por është akoma herët për të marrë vendime të mëtejshme.

Shigjetari

Dashuria: Kjo nuk është koha e duhur për të ekspozuar veten shumë, madje edhe në dashuri mund të keni distancuar veten nga dikush që ju ka zhgënjyer. Për çiftet e qëndrueshme, marrëveshja është shumë e mirë. Për beqarët që duan të bien në dashuri, ka takime interesante, që nuk duhen humbur! Puna: Në sferën profesionale mund të ketë disa tensione, më mirë të jemi të kujdesshëm me fjalë dhe të shmangim keqkuptimet.

Bricjapi

Dashuria: Ditë e madhe për shenjën e Bricjapit! Yjet e favorshme ju bëjnë optimistë dhe mund të ketë impulse të mëdha te çiftet. Është gjithashtu një moment interesant për të vetmit që duhet të marrin vendime në lidhje me çështjet private dhe familjare. Puna: Është koha për projekte ambicioze, në këtë fazë jeni në gjendje të dilni me plane vërtet të jashtëzakonshme!

Ujori

Dashuria: Shmangni polemikat dhe kritikat, partneri/ja nuk mund të durojë komentet tuaja. Jini edhe më pak të ngurtë me veten dhe bëni një pushim për të reflektuar. Hëna nuk është më në opozitë dhe beqarët mund të afrohen me një person. Puna: Jeni përmirësuar vazhdimisht në sferën e punës, rezultatet edhe më të habitshme janë në rrugë të mbarë.

Peshqit

Dashuria: Nëse keni mbyllur raporte ose keni marrë vendime vendimtare, tani mund të rishikoni hapat. Është një kohë interesante për të zgjidhur problemet e pazgjidhura, veçanërisht të një natyre sentimentale. Beqarët mund të duhet të merren me një ish-që shfaqet përsëri. Puna: Vështirësitë mund të lindin nga pikëpamja ekonomike, por situata juaj e punës po përmirësohet.