MENU
klinika

Horoskopi, 8 nëntor 2018

Dashi

Do të ishte mirë të kërkonit fonde për të punuar për disa projekte të reja. Ka gjasa të merrni një lajm të mirë, i cili do t’ju lumturojë pafund. Përkushtojuni më shumë marrëdhënies suaj romantike duke bërë të pamundurën për ta çuar këtë lidhje përpara.

Demi

Mos i shpenzoni energjitë duke debatuar për gjëra të panevojshme. Disa kontrata të reja do t’ju duken fitimprurëse, por nuk do t’ju sjellin të ardhurat që ju dëshironi. Mos ndërmerrni vendim të nxituara, pasi mund t’ju shkaktohen probleme. Disa persona mund t’ju premtojnë më shumë se ç’mund të japin, ndaj përpiquni t’i shmangni ata.

Binjaket

Do të çliroheni nga tensioni që ju ka munduar për një kohë të gjatë. Është koha e duhur të ndryshoni stilin e jetesës dhe të zgjidhni prioritetet në jetën tuaj. Kaloni më shumë kohë me familjarët tuaj.

Gaforrja

Joga dhe meditimi do të ndikojnë shumë mirë në shëndetin tuaj. Ka gjasa t’ju përmirësohet gjendja financiare për shkak të të ardhurave të papritura. Vizita në një vend fetar apo tek i afërmi juaj mund të jetë në planet tuaja. Sa i përket marrëdhënies romantike, do të kaloni momente të mrekullueshme.

Luani

Personat e kësaj shenje që vuajnë nga tensioni duhet të bëjnë kujdes dhe të mbajnë kolesterolin nën kontroll. Të afërmit do të tregohen të gatshëm sot t’ju ndihmojnë në çdo moment. Ka gjasa të debatoni me partneren/partnerin tuaj për shkak të mendimeve të ndryshme lidhur me disa çështje.

Virgjeresha

Do të bënit mirë të ushtroheshit më shumë fizikisht. Ka gjasa që disa probleme financiare t’ju shkatërrojnë mundësinë për të menduar në mënyrë konstruktive. Partneri/partnerja juaj mund të jetë në pritje të një dhurate nga ju. Sa i përket çifteve të martuar, gjithçka duket për mrekulli sot.

Peshorja

Përpiquni të relaksoheni sa më shumë pas pune. Fëmijët mund t’ju zhgënjejnë, pasi nuk do të marrin rezultatet që ju prisnit. Ka gjasa që të takoheni me një person tepër interesant sot, çfarë do t’ju trazojë mendimet.

Akrepi

Duhet të kontrolloni ndjenjat. Sot duhet të përqendroheni në disa çështje, të cilat kanë lidhje me pasuritë e paluajtshme. Partneri/partnerja juaj do të kërkojë më shumë përkushtim ndaj lidhjes suaj. Mos bëni premtime, të cilat vështirë se mund t’i përmbushni.

Shigjetari

Për të pasur një jetë më të mirë, përpiquni të mendoni pozitivisht. Atmosfera festive në shtëpinë tuaj do t’ju lehtësojë tensionin. Mos iu nënshtroni kërkesave të panevojshme të partnerit/partneres suaj.

Bricjapi

Xhelozia mund t’ju trishtojë dhe rëndojë psikologjikisht. Motivojeni veten që të dilni nga kjo gjendje dhe të ecni përpara. Përmirësimi i të ardhurave do t’ju çojë drejt disa blerjeve të rëndësishme. Mos u sillni me përulje në marrëdhënien tuaj romantike.

Ujori

Sigurohuni që të merrni aprovimin e të gjithëve në shtëpi përpara se të bëni disa ndryshime në arredimin e saj. Mund ta përmirësoni marrëdhënien tuaj romantike duke i kushtuar më shumë kohë njëri-tjetrit. Tregohuni sa më origjinal në bisedat tuaja, përndryshe nuk do të krijoni besimin e duhur.

Peshqit

Fëmijët do t’ju ndriçojnë ditën. Njerëzit rreth jush do t’ju japin shumë shpresë, por gjithçka do varet nga përpjekjet tuaja. Partneri/partnerja juaj do t’ju kënaqë pa masë me fjalët e tij/saj dhe do t’ju tregojë rëndësinë tuaj në jetën e tij/saj.