MENU
klinika

Horoskopi deri ditën e dielë nga Paolo Fox

Dashi

Kjo javë do të përmirësojë ngadalë gjendjen astrologjike. Tashmë 9 nëntori është shumë pranë, dhe kështu do të jetë e mundur të paralajmëroni nga e hëna një gjendje më të mirë të forcës dhe pasurisë. Pritet të nisë një tranzit i favorshëm për të gjitha shenjat e zjarrit. Por gjatë muajve të ardhshëm do të ketë mundësi më të mira, mundësi për të marrë konfirmimin e asaj që keni bërë deri më tani. Deri në fund të vitit në dashuri mund të merrni diçka më shumë.

Demi

Ju jeni në një gjendje të ndryshimit të thellë. Sipas horoskopit të javës po fillon një revolucion i ri. Ju keni nisur rezistencën, një rrugë të re të jetës që në rastet më ekstreme madje mund të shtyjë për ta rindërtuar atë nga e para. Mund të ndryshojnë referencat tuaja. Në përgjithësi, në nëntor ka perspektiva më të mira. Më të guximshmit vazhdojnë përpara me sukses. Por nëse prisni për të tjerët do të futeni në gjendje pasigurie dhe paqëndrueshmërie.

Binjaket

Gjithçka që vjen këto ditë mund t’ju çojë drejt një suksesi të madh. Paolo Fox thotë se gjithçka që ndodh pas 9 nëntorit 2018 nuk do t’ju lejojë të mbështeteni në kushtet që shpresoni. Përfitoni nga këto ditë të fundit të dobishme për të marrë më shumë. Angazhimi juaj për muajt e ardhshëm do t’ju ndihmojë të arrini me sukses realizimin e një eventi.

Gaforrja

Ekziston një gjendje e mirë astrologjike në sajë të aspektit të shkëlqyer të Diellit. Mos hezitoni të dilni në sipërfaqe, kjo është koha e duhur për të arritur atë që dëshironi. Yjet janë në anën tuaj, kreativiteti juaj do t’ju lejojë të shfaqeni, suksesi juaj do t’ju ndihmojë të merrni pëlqimin e të tjerëve. Yje të favorshëm sipas horoskopit të javës që do të krijojë kushtet e duhura për të ardhmen tuaj.

Luani

Ju jeni në një gjendje pritjeje dhe shpresoni që dikush t’ju ndihmojë të dilni nga kjo gjendje. Përmirësimi do të jetë i papritur dhe drastik, më shumë se sa shenjat e tjera të zjarrit ju mund të mbështeteni në mundësi më të mira për t’u shfaqur. Nëse duhej të ballafaqoheshit me diçka që nuk e mbajtët këtë javë, tani do të jeni në gjendje të merrni atë që meritoni. Sidoqoftë, për momentin jeni shumë nervozë, sidomos nëse keni pasur iluzione që ju bënin të ndiheshit edhe më keq. Shpesh janë kryesisht gratë e shenjës që punojnë shumë dhe ndihen të vetmuara, sepse nuk mund të llogarisin mbështetjen e partnerit të tyre. Gjithashtu për këtë arsye ato janë veçanërisht të shqetësuara.

Virgjeresha

Ka një rënie të lehtë, ju duhet të ngadalësoni për të reflektuar më shumë. Shumë ndoshta kanë nevojë për ndihmën e një personi të besuar ose një profesionisti për të provuar dhe zgjidhur disa probleme. Prandaj duhet të ngadalësoni, fillon faza e përpunimit, gjatë së cilës ju gjithashtu mund të rivlerësoni disa marrëdhënie. Nëse dikush do të përfitonte prej jush, tani duhet të ngadalësoni. Mos jini gjithmonë shumë mbrojtës ndaj të tjerëve. Nëntori është një muaj gjatë të cilit ata që kanë lindur nën shenjën e Virgjëreshës do të kenë mundësinë për t’i dhënë fund marrëdhënieve që nuk janë të vlefshme.

Peshorja

Horoskopi i javës tregon se në ditët e ardhshme ka ende tensione, veçanërisht në mjedisin e punës ose të familjes. Ju jeni të detyruar të diskutoni shumë për të marrë atë që meritoni dhe çfarë doni. Ju jeni në gjendje të madhe reflektimi. Ka të ngjarë që ju të izoloni veten dhe të merrni hapësirë ​​për të reflektuar dhe për të kuptuar më mirë atë që dëshironi. Me Hënën në shenjë që fillon këtë javë duke folur për dashurinë, ka të ngjarë që të bëhen disa sqarime.

Akrepi

Krijimtaria juaj është e lartë dhe është gjithashtu pika që ju karakterizon më së shumti. Ju jeni të udhëhequr nga Marsi. Por ndonjëherë ju lejoni të viheni përfund nga përtacia dhe pasiguria. Aq shumë sa që preferoni të qëndroni mënjanë, në vend se të angazhoheni për t’u konfirmuar. Në dashuri, fakti që nuk merrni atë që jepni, ju vë në një gjendje të parehatisë së thellë. Sipas horoskopit të javës, në ditët në vijim do të jetë e nevojshme të jeni të kujdesshëm me fjalët.

Shigjetari

Ka një gjendje astrologjike shumë interesante, këtë javë mund të llogarisni edhe hyrjen e Jupiterit në shenjë. Tregimi i vlerave tuaja, tani do t’ju mundësojë të merrni rezultate më të mira. Mos hezitoni të bëni kërkesa. Aftësia juaj do t’ju lejojë të shkëlqeni dhe të studioni në punë edhe të jeni në gjendje të llogarisni kënaqësi të vogla, ose të mëdha që në të kaluarën nuk i keni arritur. Edhe në dashuri, mos kini frikë të tregoni atë që ndjeni.

Bricjapi

Venusi në një aspekt armiqësor, sipas Paolo Fox, tregon se ka probleme në lidhje me të kaluarën dhe që për momentin po përpiqeni të rikuperoni. Jeni një shenjë që mbështeteni shumë tek përvoja. Mendoni se të angazhoheni shumë në realizimin e një projekti, e bën edhe të kënaqshëm arritjen e rezultatit. Por nuk toleroni që të tjerët t’ju gjykojnë. Përveç kësaj, ju gjithashtu nuk duroni qëndrime të paqarta, veçanërisht në dashuri.

Ujori

Gjatë javëve të fundit ju keni punuar shumë për të dalë shumë në pah. Keni punuar fort dhe në mënyrë të pashmangshme mund të keni krijuar situata sikleti. Ka shumë energji në ajër, duhet të përpiqeni të ngadalësoni dhe të keni pak kohë për të shqyrtuar situatën dhe ndoshta të përmbushni nevojën tuaj për liri dhe kujdes. Kështu që ju jeni të detyruar të angazhoheni gjithnjë e më shumë për të nxjerrë veten tuaj në pah dhe për të çuar përpara interesat tuaja.

Peshqit

Ju duhet të përsërisni atë që mendoni, sepse në këtë moment ju duhet të bëni shumë gjëra të qarta. Këtë javë, megjithatë, ka më pak mundësi për të zgjidhur një problem ose të mbështeteni në zgjidhje më të lehta dhe më të menjëhershme. Ajo që ka rëndësi është se në fund ju do të jeni në gjendje për të arritur qëllimet që keni vendosur vetë. Ajo që nuk mund të rimëkëmbet do të humbet dhe kështu në dashuri dhe në punë ia vlen të përsërisni me forcë idetë tuaja.