MENU
klinika

Horoskopi, e martë 16 prill 2024

Dashi

Përqendrohuni në realizimin e një plani efikas për punën tuaj, pasi ky është një moment shumë i rëndësishëm për karrierën tuaj aktuale. Mos jini shumë serioz dhe kryeneç, pasi kjo ditë ju fton të jeni më të lirshëm.

Demi

Këshillohet që në dashuri të mos jeni shumë negativ, për shkak se parashikohen mundësi të mira për të arritur rezultate të mëdha dhe për të zyrtarizuar një histori dashurie. Merrni më shumë kohë për të shqyrtuar disa propozime që keni marrë së fundmi.

Binjaket

Në dashuri kjo është periudha më e favorshme e gjithë vitit, për shkak se do të keni mundësi që të shfaqni hapur ndjenjat tuaja dhe të arrini një nivel të ri bashkëpunimi me partnerin/en. Në sferën profesionale duhet të bëni kujdes, në mënyrë që të shmangni debatet.

Gaforrja

Në dashuri do të jeni kokëfortë dhe shumë kërkues ndaj partnerit/es tuaj. Kjo e martë është mjaft e favorshme, për të nisur sipërmarrje të reja. Disa propozime do ju gjejnë të pavendosur.

Luani

Nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur me disa marrëveshje të realizuara më parë, tashmë intuita do ju lejojë që të bëni ndryshimet e duhura. Do të jeni mjaft energjik dhe plotë jetë, ku në dashuri do të gjeni harmoninë me personin që doni.

Virgjeresha

Mos jini shumë të ngurtë dhe të drejtpërdrejtë me bashkëpunëtorët tuaj, për shkak se rrezikoni që të krijoni tensione të kota edhe për motive banale. Mundohuni të veproni me më shumë kujdes edhe në dashuri, për të shmangur keqkuptimet me partnerin/en.

Peshorja

Mund të përfitoni shumë nga ky moment, duke nisur nga puna, ku parashikohen avantazhe të mëdha dhe bashkëpunime të frytshme. Mjaft të favorshme, janë takimet, por duhet të jeni të gatshëm të riktheheni emocionalisht në lojë.

Akrepi

Për të rikthyer harmoninë dhe stabilitetin në të gjitha raportet ndërpersonale, duhet të përpiqeni të favorizoni dialogun me personat që dashuroni. Tregohuni të kuidesshëm lidhur me nevojat ndaj të tjerëve, por pa u imponuar. Do të merrni përgjigje që prisnit prej kohësh.

Shigjetari

Duhet të zgjidhni disa probleme të vogla në vendin e punës, duke shfrytëzuar intuitën tuaj. Ka disa marrëveshje të cilat duhet ti analizoni me kujdes, para se të bëni investime të reja. Në dashuri, duhet të jeni kurajoz.

Bricjapi

Gjatë kësaj dite duhet të pushoni më shumë, pasi këto ditë ju gjejnë mjaft të lodhur dhe duhet të pushoni më shumë, për shkak se janë ditë që ju shohin të lodhur dhe të rraskapitur. Në vendin e punës, duhet të shmangni polemikat.

Ujori

Mundohuni që të shmangni të gjitha aktivitetet që ju ngarkojunë në vendin tuaj të punës. Përkushtimi juaj do të shpërblehet, por duhet të jeni gati për të menaxhuar tensione të vogla me kolegët tuaj. Në mbrëmje parashikohen takime të rëndësishme.

Peshqit

Kjo e martë do të jetë mjaft e rëndësishme për të nisur një rrugëtim rikuperimi emocional. Parashikohet një ditë e mirë për të pushuar dhe për të vendosur kontaktet me personat që doni dhe që së fundmi i keni lënë pas dore për shkak të punës. Këshillohet që të mos përfshiheni nga ankthi.