MENU
klinika

Horoskopi javor, 14-20 Janar 2019 nga Paolo Fox

Dashi

Ju filloni javën në një mënyrë të shqetësuar, për shkak të shumë projekteve që keni në mendje. Kush ka një dëshirë të madhe për të bërë do të gjejë mënyrën për të vepruar. E enjte 17, e premte 18 dhe e shtuna 19 janë ditët më të mira të një jave që përfshijnë disa privilegje të tjera. Ata që punojnë me kohë të pjesshme do të jenë në gjendje të fitojnë më shumë. Deri në fund të janarit 2019 ekziston një kusht i shkëlqyer global dhe javën e ardhshme do të jetë shumë interesante për kontratat.

Demi

Ka qetësi më të madhe për shenjën e Demit dhe do të ketë një ndryshim të lumtur që vjen. Nga muaji mars Urani vjen në shenjë dhe për këtë arsye gjërat do të jenë shumë më të mira. Do të ketë shumë lajme, në vitin 2019 do të jetë shumë më e lehtë për t’u menaxhuar puna se 2018. Të martën 15 dhe të mërkurën 16 janar, hëna do të jetë në shënjestër: ndryshime shumë pozitive do të vijnë së shpejti.

Binjaket

Horoskopi i Paolo Fox është i qartë: Janari është një muaj statik për Binjakët. Nga shkurti fillojnë ndryshimet, por tani për tani ka tension. Ju duhet të bëni më të mirën në një loje të keqe dhe mos jeni shumë nervozë. E enjte 17 dhe e premte 18 hëna është në shenjën tuaj të zodiakut dhe kjo sjell qetësi. Sidoqoftë, nga këndvështrimi sentimental, është mirë të jesh i kujdesshëm. Në marrëdhëniet e gjata ka durim, në ato të lindura kohët e fundit, megjithatë, ju duhet të kuptoni se si t’i filloni dhe t’i adresoni ato. Unë rekomandoj që të përpiqeni për më të mirën tuaj në dashuri.

Gaforrja

Për ju është një situatë disi e veçantë: shumë paqartësi fluturojnë në ajër në lidhje me marrëdhëniet personale. Ka nga ata që janë të gatshëm midis dy emocioneve dhe atyre që presin që të tjerët të marrin hapin e parë. Ju mund të ankoheni për mungesën e disponueshmërisë dhe ndjenjës nga partneri. Shkurt do të jetë pak e veçantë sepse mund të mbyllni gjërat dhe të lini pas situata të pakëndshme. Në punë, lajmi do të jetë nga marsi, deri në atë muaj, megjithatë, do të ketë pak përtëritje. Ne duhet të jemi të duruar. Horoskopi i Paolo Fox në vitin 2019 thotë se viti e sjell Saturnin në opozitë dhe se do të duhet të luftojmë më shumë për të marrë diçka.

Luani

Shenja e Luanit është ndër protagonistët e vitit 2019. Ka një dëshirë të madhe për t’u përfshirë. E martë 15 dhe e mërkurë 16 janar do të ketë disa probleme të vogla, por përndryshe ju do të jeni zotërinj të skenës dhe askush nuk mund të vendosë shkopinjtë në rrota. Ky është një moment i rëndësishëm për të kërkuar një dashuri ose për të konfirmuar një marrëdhënie. E enjte 17 do të jetë një ditë shumë e favorshme për fat.

Virgjeresha

Pas disa javësh të rënda, ju jeni përsëri në lojë. E martë 15, e mërkurë 16, e enjte 17 dhe e premtja 18 janë ditë interesante. Mund të ketë trazirë të vogël në dashuri dhe shpesh kjo shkaktohet nga pak kohë e kaluar së bashku. Mundohuni të merrni më shumë kujdes për formën tuaj fizike. Ju mund të jetë psikologë të mirë për shkak se ju e kuptoni se çfarë mungon për të tjerët, por ndonjëherë do të ishte mirë që të ndryshoni idetë tuaja në vend që të mbeteni të fiksuar në tuajën.

Peshorja

Këto ditë për shenjën e Peshores janë pjesë e një periudhe në të cilën ju mund të jeni shumë të zemëruar. Ka disa situata që nuk ju pëlqejnë më dhe ka ditë kur vendosni ta kundërshtoni atë. Sidomos për ata që kanë një aspekt biznesi për të ndryshuar, është koha për ta bërë këtë. Shumë njerëz e gjejnë veten të detyruar të bëjnë diçka që nuk e duan. Jo vetëm në punë, por edhe në familje do të ketë agjitacion. E enjte 17 dhe e premtja 18 janë ditë të mira. Në fundjavë, megjithatë, do të ketë pak nervozizëm. Kujdesuni për marrëdhëniet me anëtarët e familjes.

Akrepi

Koha e humbur do të duhet të gjendet, madje edhe në dashuri. Shkurt do të jetë më mirë sepse planeti Venus do të jetë pozitiv, ndërsa tani është neutral. Tani për tani ne duhet të shmangim veprimin kundër vetes dhe prandaj mos u lëndoni. E martë 15 dhe e mërkurë 16 ditë janë pak “hije”, pastaj shëroheni. E shtuna 19, e diela 20 dhe e hënë 21, dashuria do të jetë qendra e vëmendjes. Ajo që ka nevojë Akrepi është një ndjenjë konkrete dhe jo e kalimtare.

Shigjetari

Qielli i bukur për Shigjetari sepse Jupiteri dhe Venusi janë në shenjë. Ju keni cilësinë e madhe që kurrë nuk jeni në një vend, por të poziciononi veten në vende të ndryshme, kjo ju përshkruan dhe arrin t’ju bëjë të lumtur. E hënë 14 dhe e martë 15 janar janë ditë interesante, madje edhe fundjava do të jetë e rëndësishme, veçanërisht për disa lajme të mira.

Bricjapi

Bricjapi është një shenjë mjaft të pavarur dhe kjo ambicie e lë mbrapa me horoskopin e 2019 në sajë të Saturnit. Gjatë javës do të ketë pak shqetësime, sidomos gjatë fundjavave. Kini kujdes që të mos zemëroheni dhe të mos jeni të pavendosur në dashuri ose në marrëdhënie në përgjithësi. Shkëputeni pak nga puna dhe mos i jepni shumë rëndësi, në vend që të kërkoni besim më të madh tek partneri juaj. Brenda dy ose tre muajve ju mund të zëvendësoni një person që ju sjell dyshime në këto ditë. Kjo është, shkurt, një javë e pritjes. E martë 15 dhe e mërkura 16 janë ditët më të mira.

Ujori

Ujori po kalon një fazë shërimi. Jupiteri nuk është më disonant, por ka pasur disa humbje financiare. Sa i përket trupit, megjithatë, energjitë mund të jenë më pak, do të ishte mirë të pushoni. Disa njerëz humbasin një synim për t’u arritur, i cili është motori i vërtetë për shenjën e Ujorit. E enjte 17 dhe e premtja 18 janë ditët më të mira të një jave që nga këndvështrimi i marrëdhënieve shoqërore do të jenë interesante. Kujdes në punë: gjithmonë bëni hapin sipas këmbës dhe mos e teproni. Ndiqni një rrugë të qartë dhe bëni plane të menjëhershme për të ardhmen.

Peshqit

Kohët e fundit Peshqit janë duke përjetuar një konflikt me njerëzit përreth dhe mbi pozicionin për t’u marrë. Peshku, megjithatë, është një lojtar i madh i vitit, pasi Paolo Fox e përsërit në horoskopin e tij 2019. Në dashuri do të ketë heshtje dhe dyshim, por në fillim të shkurtit do të përmirësohet. Ashtu siç ishte parashikuar, viti do të përfundojë në të mirë. Për të ecur përpara, megjithatë, duhet të eliminoni njerëzit që nuk janë të drejtë për ju, dhe në kohë ju do t’i shihni ata. Megjithatë, ju rekomandoj t’i kushtoni vëmendje dashurisë dhe të prini një hapësirë ​​për ndjenjat. E diela 20 janar është dita më e mirë, të premten 18 dhe të shtunën 19 ditët më të vështira.