Menu
Nuk duhen nënvlerësuar

Femra, mos i injoroni këto shenja!

Funksionet e jodit

Mungesa e jodit, problem për gratë shtatzëna

Mbi 2 miliardë njerëz në botë vuajnë sot nga pamjaftueshmëria e mikronutrientëve, të shkaktuara kryesisht...

Shenjat sipas moshës

A është fëmija juaj autik? Zbuloni shenjat e para

Çfarë është autizmi? Autizmi është një çrregullim i neurozhvillimit që karakterizohet nga vështirësi në komunikimin...

Ndiqni këto rekomandime

Alergjitë e lëkurës/ Sa të rrezikshme janë?

Lëkura gjatë stinës së verës është tepër e ndjeshme, alergjike, qoftë kjo edhe nga alergenet...

Zbulojini!

6 ushqimet që po e shkatërrojnë tiroiden tuaj

Gjëndra tiroide është një nga gjëndrat endokrine që prodhon hormone që mund të kontrollojnë aktivitetet...

Eliminon 11 kg

Kjo është ‘kura’ që shëron diabetin

Në ditët e sotme shumë njerëz vuajnë nga diabeti, një sëmundje që shfaqet si rezultat...

Provojini sa më shpejt!

Njihuni me çajrat mrekullibërëse!

Një filxhan çaji mund t’ju bëjë shumë mirë, por duhet të dini se varietete të...

Arsyeja

Nëse e keni pirë kafenë pa këta përbërës, mos e bëni më!

Është një rutinë e përditshme për secilin nga ju me siguri: Zgjoheni, pini kafe dhe...

E thotë shkenca

4 mënyra fantastike për të humbur peshë përgjithmonë

Humbja e peshës është e vështirë, në të shumtën e rasteve. Por humbja e peshës...

Nga Pediatre Alketa Hoxha

Si të veproni kur fëmija juaj ka dhimbje barku

Dhimbja e barkut është një sëmundje shumë e zakonshme tek të porsalindurit dhe foshnjat e...

Faktorët e riskut

Kanceri i gjirit/ Si ta zbuloni sa më shpejt!

Kanceri i gjirit është kanceri më i shpeshtë tek gratë. Në Shqipëri rastet kanë ardhur...

Zbuloni përgjigjen!

Luleshtrydhet kurojnë sëmundjet e zemrës?

Luleshtrydhet përmbajnë vlera të veçanta shëndetësore dhe kanë veti dobibërëse për organizmin e njeriut. Disa...

Mjekët

PROF. DR FLORIAN BEUER

PROF. DR FLORIAN BEUER

Profesor i asociuar në Departamentin e Protetikave të Shkollës Dentare të Mynihut.

PROF. PETER POSPIECH

PROF. PETER POSPIECH

Profesor i asociuar, Stomatologji Protetike, Gjermani.

PROF. DR. ENIS OZYAR

PROF. DR. ENIS OZYAR

Profesor i Onkologjisë së Rrezatimit, Antalia.

PROF. MENTOR PETRELA

PROF. MENTOR PETRELA

Shef i Departamentit të Neuro-Shkencës.

PROF. FLORIAN TOTI

PROF. FLORIAN TOTI

Pedagog – Shërbimi i Endokrinologjisë.

PROF. XHELADIN DRAÇINI

PROF. XHELADIN DRAÇINI

Pedagog – Shërbimi i Kirurgjisë së Përgjithshme.

PROF. ASOC. SOKOL BUBA

PROF. ASOC. SOKOL BUBA

Mjek Kirurg Infantil, shërbimi i Kirurgjisë Infantile.

PROF. EDVIN PRIFTI

PROF. EDVIN PRIFTI

Shef i Shërbimit të Kardiokirurgjisë, pedagog.

PROF. SAFET BEQIRI

PROF. SAFET BEQIRI

Kirurg, Departamenti i Kirurgjisë Torakale, Gjermani.

REKLAMA

VIDEO