MENU
klinika

Lajmet e Fundit

10:26 Uncategorized
Ndryshimi i Kushtetutës

Vetting-u në politikë/ Sot shqyrtohet nisma e PD-së

Këshilli i Legjislacionit dhe Komisioni i Ligjeve, në drejtimin e kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, do të mblidhet ditën e sotme në orën 12:00, për të shqyrtuar nismën e opozitës...

10:11 Art & Dizajn
Spektakli nga toka në qiell

Mobile Homme – Muzikë dhe akrobaci në ajër

Shfaqje muzikore dhe akrobaci në ajër është ajo që do të mbledhë në sheshin Skënderbej, këtë të shtunë në orën 17:00 kryeqytetasit dhe jo vetëm. Spektakli i kompanisë Transe Express,...

09:58 Lifestyle
Burg për Bill Cosby

“Agresor i dhunshëm seksual”, dënohet aktori

Ai hyri i buzëqeshur në gjykatë, por kjo pamje nuk qëndroi gjatë në fytyrën e aktorit Bill Cosby, i cili u dënua me 3-10 vjet burg për drogimin dhe sulmin...

09:54 Trevat
Sipërfaqet e prekura

Lushnje/ Digjen kodrat me ullinj, era përhap flakët

Pas zjarrit në Delvinë, në Finiq, edhe Lushnja është përfshirë ditën e sotme nga flakët. Zjarri mësohet të ketë rënë në sipërfaqen rretth Kodrave të Allprenajve, mëngjesin e sotëm. Bëhet...

09:36 Uncategorized
Vendi i parë në BE

Shqipëria ‘mposht’ vendet e luftës në renditjen për azilkërkues

Dëshira për tu larguar nga Shqipëria, duket se vijon ende teksa në raportet e fundit shihet që shqiptarët të shënojnë numrin më të lartë të azilkërkuesve, në 12 muajt e...