MENU
klinika

Lajmet e Fundit

17:02 Uncategorized
Flasin ekspertët

Vetting-u ngec/ Faji i politikanëve

Ekspertet e drejtësisë mendojnë se vettingu po ecën me ritme të ngadalta, ndërsa njerëzit e politikës e shohin të gjithë këtë si një tentative për të vonuar ngritjen e SPAK....

16:41 Greqi
Përmbledhja ditore e rajonit

‘Kosova mund t’i bashkohet Shqipërisë’

Serbi Kryetari i Partisë Popullore serbe, Vuk Jeremiç, tha se Kosova do të bëhet anëtare e plotë e Kombeve të Bashkuara, siç është Serbia sot dhe se nuk do të...

16:39 Evropa
Britanikët duhet të vendosin

Makron ka të drejtë/ Duhet urgjentisht një marrëveshje…

Në Mbretërinë e Bashkuar, Emmanuel Macron dëshiron që britanikët të marrin përgjegjësinë për rrëmujën që kanë krijuar në Mbretërinë e  Bashkuar. Presidenti francez foli për Bashkimin Evropian si një tërësi...

16:35 Ekonomia
Mashtrimi më i madh

“Ujku i Wall Street” paralajmëron për kriptomonedhat

Jordan Belfort, ish-brokeri i aksioneve qindarkë ose penny-stocks, që përjetësohet nga Leonardo Di Caprio në filmin “Ujku i Wall Street” (The Wolf of Wall Street) ka deklaruar se “çmenduria” aktuale...

16:34 Futbolli
Premier League

Shitet M.United? Përgjigjet familja Glazer

Pronarët e Manchester United kanë reaguar pas raportimeve të ndryshme se klubi legjendar mund të shitet. Pas lajmeve se princi arab Mohammad bin Salman dëshiron ta blejë Manchester Unitedin, tani...