Ballina Etiketimet Thaçi

Etiketim: Thaçi

Thaçi: Po e ndërtojmë Kosovën e re evropiane

Presidenti Hashim Thaçi ka vlerësuar ndërtimin e segmentit të dytë të autostradës ‘Arbën Xhaferi’ që lidh Kosovën me Maqedoninë. Në përurimin e segmentit të dytë...

Thaçi ‘përkdhel’ Haradinajn: Jam i kënaqur me punën 100-ditore të Qeverisë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është shprehur i kënaqur me njëqind ditëshin e parë të qeverisë Haradinaj. Këtë deklarim ai e ka bërë me rastin...

Nesër nënshkruhet marrëveshja për investimin më të madh në Kosovë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se nesër do të nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Termocentralit ‘ Kosova e Re’. Me këtë...

Thaçi: Kosova i ka bërë dy hapat e mëdhenj drejt një...

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka vlerësuar se Kosova tashmë i ka bërë dy hapat e mëdhenj drejt të ardhmes së sigurt. Përmes një shkrimi...

Thaçi planifikon krijimin e një grupi gjithëpërfshirës për bisedime

Kryetari i kabinetit të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, Bekim Çollaku, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Thaçi po punon për themelimin...

Thaçi Zaevit: Respektojmë integritetin territorial të Maqedonisë, por zbatojeni Ohrin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Kosova dhe Maqedonia kanë të ardhme evropiane. Kreu i shtetit pas takimit me kryeministrin e Maqedonisë Zoran...

Thaçi: Refuzoj të zgjedh mes BE-së dhe Turqisë

Në një intervistë për revistën frënge ‘Politique Internacionale’, presidenti Hashim Thaçi ka folur për Kosovën, procesin e bisedimeve në Bruksel, por edhe për praninë...

Zaev të martën viziton Kosovën

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, javën e ardhshme do ta vizitojë Kosovën, ka njoftuar qeveria e Maqedonisë. Sipas kumtesës, kjo do të jetë vizita e...

Thaçi: Marrëdhëniet me Malin e Zi janë të forta dhe miqësore

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit në Sofje të Bullgarisë, ka takuar homologun e tij nga Mali i Zi Filip Vujanoviç. Lajmin e ka...

Thaçi: T’i jepet fund debatit shterp akademik për ‘humbje të territorit’

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka mirëpritur vendimin e sotëm të Qeverisë se Kosovës për miratimin e raportit të ri për demarkacionin. Sipas të parit...

TË FUNDIT