MENU
klinika

Ndrenika kundër PD-së

Ndrenika ironizon Bashën: Hajde të shembim kullën te Stadiumi Qemal Stafa!

28.07.2018 - 10:50

Aktori i njohur Robert Ndrenika ka replikuar ndaj deklaratës së djeshme të kreut të PD-së Lulzim Basha i cili deklarohet se do ti vihen minat kullave nëse prishet teatri.

Përmes një postimi në facebook Ndrenika thotë se ka shkelur mbi vehten dhe ka rënë dakord që teatri të ndërtohet me PPP por ka marrë besën e  shqiptarit se nuk do të ndërtohet asnjë centimetër katror për ndërtim kullash.

Postimi ne facebook

 “I dashur Zoti Lulzim Basha! Te falenderoj shume qe me hape syte dhe me rrite vigjilencen ne lidhje me bisedimet qe kam bere me Kryetarin e Bashkise per ndertimin e Teatrit te Ri Kombetar. 

Siç te kam bere me dije kam shkelur mbi vehten time dhe kam rene dakord qe Teatri te ndertohet me PPP (ndonëse dhe sot jam i bindur se Teatrin e ka per detyre ta ndertoje SHTETI SHQIPTAR) E kam bere kete dakordesi me kushtin qe te mos jepet asnje centimeter katror per ndertim KULLASH dhe per kete kam marre BESEN e SHQIPTARIT. 

Ne rast se shkelet kjo BESE(qe nuk eshte e mundur) shpreh gatishmerine per te marre pjese ne aksionin e vendosjes te minave per te rrezuar KULLAT. 

Per ta vertetuar qe neser jam i gatshem te minojme kullen qe ka ngritur PPP ja te stadiumi Qemal Stafa.  

Sa per Piramiden ka me teper se 10 vjet qe shoku Fatos Nano (ish Kryeminister) na e ka rekomanduar per Teater por ajo nuk i ploteson kushtet. Personalisht (pak a shume) i kam kryer detyrat por me vjen keq per te rinjte qe bien viktima te sherreve politike dhe qe ka shume gjasa ta ngrysin jeten artistike (ndoshta per 70 vjet te tjera) tek i ashtuquajturi “teater Turbina”.

 Me respekt Robert Ndrenika”