MENU
klinika

Formula 1

Bëmë baba të të ngjaj, sytë nga Mick Schumacher

15.09.2018 - 12:36

Mjafton të përmendësh Schumacher dhe menjëherë mendja të shkon për legjendën e Formula 1, Michael. Por tashmë është rritur djali i tij, Mick, që po ndjek gjurmët e babait dhe në moshën 19-vjeçare, për të po interesohen disa nga skuderitë prestigjoze.

Ai është në garë për t’u shpallur kampion europian në Formula 3 dhe skuadrat e mëdha të Formula 1, janë gati ta përfshijnë atë në programet që kanë për zhvillimi e pilotëve të rinj, jo thjesht për mbiemrin që mban.

Shumë skuadra po e monitorojnë me kujdes dhe nuk është çudi që të përfundojë te Toro Roso, e cila teston shumë të rinj të cilët më pas bëhen pjesë e Red Bull.

mick schumacher
mick schumacher

Për momentin, Helmut Marco ka hedhur poshtë një hipotezë të tillë në skuadrën e tij, por Maurizio Arrivabene, i ka hapur dyert e Ferrarit për të.

“Duhet lënë të rritet pa shumë trysni. Rezultatet e fundit kanë qenë shumë të mira dhe i uroj një karrierë të mbarë. Me një emër si të tijin, dyert e Maranello-s janë gjithmonë të hapura, por pa djegur etapat”, – tha ai.

Parashikohet që Mick vitin tjetër të jetë një pilot i tretë në Formula 1, ose një nga skuadrat të firmosë me të dhe ta dërgojë në Formula 2, për të fituar më shumë eksperiencë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Djali i legjendës Michael Schumacher

Pronari i Formula 1 i hap derën Mick Schumacher…


Merr për herë të katërt radhazi titullin kampion

Manchester City shkruan historinë

Ka shënuar 23% të golave pas minutës së ‘90

Granit Xhaka: Jemi të pabesueshëm!

I heq nga duart sfidën Gjermani-Skoci

Tërboi Bayern në Madrid, UEFA nuk fal Marciniak