MENU

Vettingu në politikë

Pjerin Ndreu: Vetting në politikë pa drejtësi të pastruar nuk ka

11.09.2018 - 16:24

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ka komentuar iniciativën e Partisë Demokratike për vettingun në politikë.

Përmes një statusi në “Facebook” Ndreu thekson se Reforma ne Drejtesi dhe ngritja e SPAK jane e vetmja garanci per vetting te thelluar ne politike.

“Reforma ne Drejtesi dhe ngritja e SPAK jane e vetmja garanci per vetting te thelluar ne politike.

Cdo manover tjeter eshte tentative per ti shpetuar ndeshkimit.

Vetting ne politike pa drejtesi te pastruar nuk ka si te kete!”, shkruan deputeti socialist.