MENU
klinika

Mesazh opozitës

‘Do rrëzojmë Ramën’/ Berisha-Bashës: Përpiqu më shumë

04.10.2018 - 22:31

Ish-kryeministri Sali Berisha ka një mesazh për kryetarin e PD-së Lulzim Basha.

Ai ka thënë se opozita duhet të përpiqet më shumë për të krijuar një front më të gjerë opozitar.

“PD dhe opozita duhet të përpiqen shumë më tepër për të krijuar një front shumë të më gjerë.

Sikundër dua të them që është fatkeq ai intelektual, mjek, gazetar, publicist, që nuk ka të qartë që interesi i tuij për të cilën duhet të luftojë është integrimi europian.

Por mesazhi i tij vijon dhe për tërë opzitën duke mos u ndalur vetëm tek Basha.

“Rrugë tjetër drejt Europës nuk ka vetëm përmbysjen e këtij pushteti. Pa mosbindje civile Edi Rama nuk largohet dhe nuk ka zgjedhje të lira”