MENU
klinika

Liberalizimi i vizave

Haradinaj: Para 1 janarit do të marrim lajmin për vizat

29.10.2018 - 14:04

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka lutur të gjitha partitë opozitare të japin mesazhe pozitive për liberalizimin e vizave, pasi sipas tij, nuk ka arsye për pesimizëm.

Sipas tij, fokus e kanë anëtarësimin në INTERPOL më 20 nëntor, ndërsa para ndërrimit të moteve tha se do ta marrim një lajm të mirë për vizat.

Haradinaj i bëri këto komente gjatë vizitës në Komunën e Prishtinës, ku shtoi nuk ka shtete bllokuese, por vetëm shtete që kërkojnë sqarime. /Konica.al/

Interpol e kërkon për sulmin në Banjskë

VIDEO/ Milan Radoiçiç feston ditëlindjen me fishekzjarrë

"Konflikti po përshkallëzon polarizimin social e politik në rajon!"

Lufta në Lindje të Mesme, studiuesi: Kosova më e rrezikuar

"Ishte lutje për heqjen e masave nga BE-ja"

Bislimi sqaron “kërcënimin” për eskalim

Incident i rëndë në kufirin serbo-maqedonas

Efektivët serbë detyrojnë emigrantët të zhvishen dhe…