MENU
klinika

Integrimi në NATO

Stoltenberg përshëndet vendimin e Kuvendit të Maqedonisë

20.10.2018 - 13:09

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg përshëndet vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për t’u qasur drejt ndryshimit të Kushtetutës në pajtim me Marrëveshjen e Prespës.

Ai me anë të një postimi në Twitter, thotë se është një moment historik.

Postimi i Stoltenberg:

E përshëndes votimin në Parlamentin në Shkup për ndryshimet e propozuara kushtetuese. Liderëve qeveritarë dhe politikë u mbetet t’i përfundojnë procedurat kombëtare për marrëveshjen për emrin dhe ta shfrytëzojnë këtë mundësi historike për ta çuar vendin në NATO. /Konica.al/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN