MENU
klinika

Deklarata

Dekretimi i ministrit/ Basha: Me a pa Llesh MB ka shkuar për dreq

16.11.2018 - 21:37

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas dekretit të Presidentit Meta për Sandër Lleshaj.

Ai thotë se Ministria e Brendshme ka shkuar për dreq.

“Me a pa Llesh MB ka shkuar për dreq sa kohë kryeministër është ai që mbron me thonj kriminelët dhe politikanët e lidhur me krimin, nga Dako te Balla, nga Tahiri e Xhafaj te Gjiknuri, Rrahja, Çyrbja e Sejdini me shokë. Peshku është qelbur nga koka. Nga koka duhet pastruar!”, shkruan Basha.