MENU
klinika

Bushati në Shkodër

Ndizet fushata/ Qëllimi i PS-së bashkitë e djathta

04.11.2018 - 15:57

Teksa janë ndezur motorët e fushatës, duket se Partia Socialiste do të fokusohet më së tepërmi në ato bashki të cilat qeverisën nga të djathtët.

Ministri Bushati, deputet në qarkun e Shkodrës, duke akuzuar kryetaren e bashkisë, Vlotana Ademi, tha se PS do të investohet për të marrë në dorë këtë bashki.

“Nuk mundet me bo projekte të vogla që i kanë bashki. Kjo është një arsye më e madhe më e përpjek që kësaj radhe me e marr Shkodrën.”

bushati merr telefonate nga greket-konica.al
bushati merr telefonate nga greket-konica.al

Gjatë takimit që pati me banorët e njësisë administrative Postribë, Bushati tha se është detyrë e pushtetit lokal që të përmirësoojë shërbimet e qytetarëve.

“Përballë nesh është një kryetare bashkie që nuk është se ka ba një punë të madhe dhe mendojmë se ne nëse kemi organizim të mirë, shanset tona janë shumë të mëdhaja.”

Përlasjet me Voltana Ademit dhe qeverisë kanë qenë të shpeshta, madje edhe ballë për ballë me kryeminsitrin Rama gjatë inaugurimit të punimeve për stadiumin në Shkodër.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN