MENU
klinika

Rivaliteti LVV-PSD

Përplasje fizike mes deputetit të LVV-së dhe PSD-së

01.11.2018 - 09:39

Deputetët Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Frashër Krasniqi nga PSD-së kanë pasur një përplasje fizike pas emisionit Rubikon në KTV, jashtë ndërtesës së televizionit.

Krasniqi edhe më parë kishte pasur konflikt fizik me një deputet, në një studio televizive, në Klan Kosova, në atë rast me deputetin e Nisma Social Demokrate, Milaim Zeka.

Kujtojmë se nga Lëvizja Vetëvendosje ishte formuar partia e re Social Demokrate që tani ka 12 deputetë. /Konica.al/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN