MENU
klinika

Përbërja kurative

‘Zhdukni’ nervin shiatik me një 1 lugë…

20.11.2018 - 15:04

Trupi i njeriut ka shumë nerva dhe më i gjati është nervi shiatik. Ky nerv shkon deri në pjesën e poshtme të këmbëve dhe është përgjegjës për shumë lëvizje të mëdha dhe të vogla.

Ky nerv është shumë i rëndësishëm për lëvizjen, prandaj, është e rëndësishme që ta mbajmë të shëndetshëm dhe fleksibilë gjatë gjithë kohës.

Megjithatë, ky nerv mund të bëhet me të vërtetë i irrituar të shkaktojë shumë dhimbje. Inflamacioni zakonisht pasohet nga një ndjesi djegieje, ndjesi shpimi në shpinë dhe në këmbë dhe dhimbje intensive.

kurimi per nervin shiatik-konica.al
kurimi per nervin shiatik-konica.al

Çfarë mjekët zakonisht për të trajtuar dhimbjen japin pilula dhe ndonjëherë edhe kirurgji. Por, ju duhet të dini se dhimbjet e nervit shiatik mund të trajtohen natyrshëm me disa mjete që nuk do të shkaktojnë asnjë efekt anësor.

Mënyra më e mirë për t’ju ndihmuar të largoni dhimbjen në shpinë dhe në këmbë.

Mjekimi anti-shiatik që po prezantojmë sot është shumë i lehtë për t’u përgatitur dhe gjithashtu jep rëzultate me të vërtetë të mira. Përbërësit kryesorë që duhet të përdorni janë qumështi dhe hudhra.

Këto kanë veti anti-inflamatore dhe do t’ju ndihmojë të heqin qafe dhimbjen në shpinë dhe këmbë.

Perberesit:

*Një filxhan qumësht orizi ose qumësht bajame
*5 thelpi hudhër
*Mjaltë

kurimi per nervin shiatik-konica.al
kurimi per nervin shiatik-konica.al

Përgatitja:

Së pari, pastroni hudhrat dhe vendosini në blender për të marrë një pure. Pastaj, shtoni qumështin dhe mjaltin dhe përziejeni gjithçka së bashku. Ndani përzjerjen në 2 pjesë dhe i konsumoni ato 2 herë gjatë ditës.

Kjo përzierje ka shumë vitamina dhe minerale si vitamina A, B1, B2, B6 dhe C dhe gjithashtu magnez, kalcium, zink, selen, bakër, proteina, flavonoide, antioksidantë dhe shumë enzima të tjera.

Përveçse do t’ju ndihmojë me dhimbjen enervit shiatik, ai gjithashtu do të forcojë sistemin imunitar dhe do t’ju ndihmojë me ftohjet, gripin, astmën, mëlçinë dhe kolitin.

Përbërja do të pastrojë arteriet nga kolesteroli dhe do të ndalojë problemet kardiovaskulare.

Përdorni recetën rregullisht dhe rezultatet do jenë të dukshme në shumë pak kohë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vetëm me përbërës natyral

3 receta për flokë të shëndetshëm