MENU
klinika

Kujdesi

Humbi plot 28 kg në vetëm 6 javë! Sekretin mund ta zbuloni që tani!

12.12.2018 - 18:49

Amy, një vajzë nga SHBA u diagnostikua me diabetin e tipit 2, i cili shkaktohet kryesisht nga yndyrnat e tepërta. Ajo filloi të humbiste peshë, vetëm si rezultat i ndjekjes së këshillave dhe udhëzimeve të marra.

Për më tepër, vazhdoni leximin…

Frutat, nëse konsumohen në sasi normale, ju ndihmojnë të humbisni kilogramët e tepërt.

Duke pasur parasysh faktin se frutat shpesh trajtohen me pesticide dhe kimikate të tjera toksike, ato shpesh mund të bëjnë më shumë dëm sesa mirë. Konsumi i më shumë frutave dhe perimeve, mund të zvogëlojë prodhimin e hormoneve që djegin yndyrën. Rrjedhimisht, ju do të keni më pak shanse për të djegur dhjamin. Tregoni kujdes në përzgjedhjen e tyre si dhe në sasitë e marra!

Ushqimet me pak karbohidrate nuk ndikojnë mirë për zemrën!

Një dietë me sasi të ulëta karbohidratesh mund të shkaktojë rrahje të shpejta të zemrës, gjë që rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Ndërprerja e kalorive pengon humbjen e kilogramëve!

Zvogëlimi i sasisë së kalorive në ushqim, ngadalëson metabolizmin dhe heq burimet e energjisë që përdor trupi.

Të gjitha këto, shoqëruar dhe me ushtrime intensive ndihmuan Amyn të humbiste jo pak, por plot 28 kilogramë në 6 javë.

Bëhet fjalë për një stërvitje intensive, ndryshimet në dietë dhe përdorimin e erëzave dhe bimëve, të cilat tejkaluan pritshmëritë e saj. Stërvitja e përditshme nxiti djegien e kalorive dhe humbjen e jashtëzakonshme të peshës. Amy arriti të normalizojë nivelin e saj të sheqerit, kolesterolit dhe presionit të gjakut. Zgjidhni të jetuarit shëndetshëm!