MENU
klinika

Detajet e reja

Vrasja e studentes, ADN-ja e shqiptarit te arma e krimit

13.12.2018 - 10:00

Vrasja e studentes greke në Rhodes e cila shokoi të gjithë opinionin publik, ka nxjerrë në dritë fakte të reja.
Në shufrën e hekurit me të cilën u godit viktima është gjendur ADN e 19-vjeçarit shqiptar Aleksandër Luka.

Kështu shtohen akoma më shumë dyshimet se 19 vjeçari shqiptar vrau studenten greke, bëjnë me dije mediat helene.
Shqiptari është në burgun e Grevenas pas sulmit të dhunshëm në burgun e Avlonas. Mjekët e spitalit Evangjelismos nuk konfirmuan përdhunim të 19-vjeçarit.

Pamjet e rënda janë publikuar nga mediat greke ditë më parë ku shihet se si 20-vjeçari dhunohet nga të burgosurit e tjerë.

“Nuk e bëra unë, e bëri ai tjetri”, dëgjohet të shprehet i riu shqiptar, duke akuzuar shokun e tij grek, bashkëpunëtor në ngjarje.

Aleksandër Luca mori fillimisht ndihmën e parë në burg dhe më pas u dërgua në spital. Ndërkohë, autoritetet greke kanë nisur një hetim të brendshëm për të zbuluar se si të burgosurit e tjerë u futën në qelinë e shqiptarit Aleksandër Luka.

Kujtojmë se greku Manolis Koukouras dhe i riu shqiptar, akuzohen për përdhunimin dhe vrasjen e studentes 21-vjeçare, të cilën pasi e dhunuan e hodhën në det me këmbë të lidhura.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNProkuroria: Do të vazhdojë thirrja e personave të tjerë

Thellohet hetimi për çiftin Meta-Kryemadhi

2 të larguar në javën e parë pas vendimit për vulën

Basha mbetet me vetëm 8 deputetë!

Nën hetim së bashku me bashkëshorten për pasurinë

Meta sulmon sërish Dumanin: SPAK, parti e paligjshme prokurorësh