MENU
klinika

Dëshmia në gjyq

Vrau Albert Bakon në burgun grek/ Flet autori shqiptar: Doja vetëm ta…

17.01.2019 - 10:51

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me vrasjen e shqiptarit në burgun grek Koridhalos.

Gjatë ditës së sotme autori që ekzekutoi Albert Bakon ka dalë para gjykatës për të dëshmuar në lidhje me vrasjen e avokatit Mikalis Zafiropulos.

Në gjyq Mikel Kastrioti ka folur edhe për vrasjen e bashkëatdhetarit në burgun grek.

Kastrioti, dëshmoi para gjyqit se nuk donte ta vriste, por vetëm ta lëndonte pak bashkëkombasin e tij.

Mediat greke raportojnë se për shkak të mungesës së dëshmitarëve gjyqi u shty për në 23 janar, pasi i dyshuari grek për vrasjen e avokatit refuzoi të dëshmonte, ndërsa dy të dyshuarit e tjerë Klodjan Lekoçi dhe Oldi Dulçe, kanë mohuar katër veprat që drejtësia greke u ka bërë .

Puna në distancë është bërë një mundësi për shumë gjatë pandemisë...

Italia ofron të paguajë qiranë dhe pagën mujore kujtdo që mund të punojë në distancë

Pjesën më të madhe e ka paguar Sigal Uniqa Group Austria

Mbi 2 miliardë lekë dëmshpërblime në 3 muaj

Polemikat për foton e retushuar me Kadarenë/ Flutura Açka: Të paktën ‘stalinistët’ nuk më…

Reagon botuesi Bujar Hudhri: Një sfidë publike për shkrimtaren