MENU
klinika

Prapaskenat

Vuçiç tregon përplasjen me Thaçin: Unë iu sula

15.01.2019 - 09:01

Në një intervistë për “Tv Pink”, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka folur për detaje nga takimet me homologun kosovar Thaçi.

Vuçiç tha se në takimet me Thaçin në kuadër të dialogut në Brusel, të ndërmjetësuara nga BE-ja flasin anglisht, por kur gjakrat nxehen ata kalojnë në serbisht.

Flasim në anglisht, nderkohe qe kur vjen afer ndonjë përplasje verbale… atëherë kalojmë në serbisht”, tha Vuçiç.

Një tjetër detaj interesant i rrëfyer nga presidenti serb, ka qenë momenti kur ai dhe Thaçi kanë qenë pranë një përleshjeje fizike.

Njëherë ishim afër përleshjes fizike. [Hajredin] Kuçi iu sul [Ivica] Daçiqit, ndërsa unë atij… por gjithçka përfundoi shpejt”, tha Vuçiç.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Përmbledhja ditore e rajonit

‘Thaçi nuk e ka përkrahjen e popullit’


"Do të organizojmë operacione të përbashkëta!"

BE paralajmëron vendosjen e FRONTEX në Serbi

“Mosndëshkimi i ka inkurajuar të përsërisin sulmet"

Osmani për 1-vjetorin e sulmit në veri: U bë me urdhra të Vuçiçit

Nuk dëshiron përparimin e Ballkanit Perëndimor

Ekspertja amerikane: Vuçiç është rrezik për rajonin!