MENU
klinika

Falsifikim dokumentesh

Arrestohet postieri, vidhte pensionet e qytetarëve

21.02.2019 - 17:04

Një punonjës i shërbimit postar në qytetin e Pogradecit është ndaluar nga forcat e policisë, pasi dyshohet për shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentesh.

40-vjeçari J.Sh. u ndalua pasi ndaj tij ishte vendosur masa e sigurisë “arrest me burg” nga Gjykata e Shkallës së Parë të Pogradecit, pas procedimit të tij dhe referimit në prokurori nga shërbimet e Drejtorisë së Policisë së Korçës, më 23 janar të këtij viti.

kolana e librave

zyra postare pogradec-konica.al

Me detyrë postier pranë filialit të Postës Shqiptare në qytetin bregliqenor, ai akuzohet se ka falsifikuar dokumente për marrjen e pagesave për pensionistët, me qëllim përvetësimin e shumave monetare nga pensionet dhe shpërblimet e tyre.

Kreu i KLP-së zbarkon në Korçë dhe Pogradec

Ibrahimi ‘kokë më kokë’ me drejtueset e prokurorisë

Ja sa persona kanë rezultuar pozitivë me Covid!

Dalin përgjigjet për 15 tamponë në Pogradec

Zbulohet një vatër e re në zonat rurale

Pogradec/ Shkon në 9 numri i të infektuarve