MENU

Detajet

Vdes 75-vjeçarja në Sanatorium, viktima e 4 nga AH1N1

08.02.2019 - 11:34

Një 75-vjeçare ka humbur jetën ditën e sotme në spitalin e Sanatoriumit.

Vaksina-gripi-konica.al
Vaksina-gripi-konica.al

Kjo shënon vdekjen e katërt në vendin tonë për shkak të virusit AH1N1m ose e quajtur ndryshe gripi i derrit.

Mësohet se e moshuara 75-vjeçare vuante dhe nga një sëmundje bashkëshoqëruese sikurse është pneumonia.