MENU

Deklarata

Videoskandali i policit/ Lleshaj: Njollosi veten, flamur për politikanët perversë

11.02.2019 - 20:02

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas shfaqjes së videoskandalit të policit në Malësi të Madhe që akuzohet për ngacmimin seksual të një 15-vjeçareje.

Në një postim në profilin e tij në Twitter, Lleshaj thotë se identifikohet me policët që sakrifikojnë ditë e natë në shërbim.

“Policët nuk janë të Lleshajt, por të Shqipërisë. Lleshaj identifikohet pa dyshim me policët që sot arrestuan një pervers, me policët që sakrifikojnë natë e ditë duke shërbyer.
Një pervers mund të shërbejë si flamur për politikanë perversë, por nuk mund të njollosë askënd përveç vetes së tij dhe atyre që i gëzohen ekzistencës së tij.
Mbështetje për Policinë e Shtetit Shqiptar!”, shkruan Lleshaj.