MENU
klinika

Kampioni rus

Reagon Khabib pas tërheqjes së McGregor

26.03.2019 - 14:54

Ka reaguar luftëtari rus i arteve marciale mikse Khabib Nurmagomedov pasi legjenda e UFC-së, Conor McGregor, deklaroi tërheqjen nga ky sport.  

“Mund të ketë vetëm një mbret në xhungël”, shkroi rusi në llogarinë e tij në Twitter, duke e vazhduai me një emotion të gishtit tregues pas fjalës “I vetëm”.

Conor McGregor e zyrtarizoi sot në mëngjes pensionohet i tij nga MMA, artet e përziera marciale. Këtë gjë, ai e bëri të ditur përmes llogarisë së tij në Twitter.

Hej djelmosha, e kam një deklaratë të shkurtër. Kam vendosur të pensionohem nga sporti i cili njihet zyrtarisht sot si “Artet e përziera marciale”, shkruan irlandezi 30-vjeçar.

“U uroj të gjithë ish-kolegëve të mi të shkojnë sa më shumë përpara në këtë garë. Tani u bashkohem ish-kundërshtarëve të mi në pensionim”.

Ky lajm vjen vetëm dy javë pasi McGregor u arrestua në jug të Floridës pasi besohet se ia kishte rrëmnbyer dhe shkatërruar një burri një telefon, pasi ai kishte tentuar ta bënte një fotografi me irlandezin.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Shokon të apasionuarit e UFC

Tërhiqet nga sporti Conor McGregor ?


Njëri i burgosur në kampet e përqëndrimit, tjetri komandant

Shokët e skuadrës që u bënë armiq!

Cristiano Ronaldo shfrenon fantazinë

Kampionati arab mes 4-5 më të fortëve në botë

Rrezikohet përjashtimi nga Champions League

Zyrtare: UEFA fillon hetimet kundër Barcelonës

Rastet rriten me 34 përqind

Rekord’ trukimesh në futboll për 2022

Warriors triumfojnë me Dallas

Lakers fitore të madhe kundër Suns