MENU
klinika

Katedralja do rindërtohet

Bashkëshorti i Selma Hayek dhuron 100 mln euro

16.04.2019 - 11:10

Bashkëshorti i Selma Hayek, miliarderi Pinault dhuron 100 milionë euro për rindërtimin e katedrales Notre Dame

Një zjarr shpërtheu në katedralen historike në Paris. Zjarri shkatërroi grykën e kishës dhe ka djegur një ndër kullat e saj drejtkëndore.

Në një deklaratë, Presidenti francez Emmanuel Macron premtoi të rindërtojë katedralen dhe tha se po kërkon ndihmë ndërkombëtare.

Një zjarr shpërtheu në katedralen historike në Paris pasditen e djeshme.

Zjarri shkatërroi grykën e kishës dhe ka djegur një ndër kullat e saj drejtkëndore.

Në një deklaratë, Presidenti francez Emmanuel Macron premtoi të rindërtojë katedralen dhe tha se po kërkon ndihmë ndërkombëtare.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Përdorte famën si mentore e rrjetit

Aktorja amerikane, shpallet fajtorepër trafikun e seksit

Rachel solli në jetë një vajzë

“James Bondi” bëhet baba