MENU
klinika

Postimi

Berisha: Bie tavani te materniteti “Geraldinë”, zë poshtë lehonat

26.04.2019 - 10:01

Përmes një mesazhi në Facebok, ish-kryeministri Berisha ka bërë publik një fakt mjaft të rëndë për maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”.

Në denoncimin e bërë publik nga Berisha bëhet me dije se mbrëmjen e djeshme në këtë maternitet është shkëputur një pjesë e tavanit dhe ka zënë poshtë nëntë gra dhe fëmijë.

Sipas asaj çfarë shkruan ish-kryeministri, disa prej tyre kanë përfunduar në reanimacion.

Mesazhi i plotë:

Nje skandal i vertet ne maternitet qe fshihet!

Ndrikull Manasterliu dhe policia fshehin ngjarjen.

Lexoni denoncimin e pacientit dixhital. sb

Mirmbrema z.Berisha , ju informoj se mbrem tek materniteti tek treni esht shembur tavani ne nje dhome me dhe ka zen posht gra e fmij , dhe vendi esht pastruar brenda 1 ore , disa jan ne reanimacion nje grua ka psuar frakture te klavikules dhe shpatulles per tjera nuk dihet , ka ardh dhe drejtoresha urgjent mbrem dhe bente presion ce te pastrohet urgjent.

Por sot ne mengjes ne mbledhjen e mengjesit mjeket nuk u informuan per ngjarjen asnje fjale dhe drejtoresha nuk erdhi fare ne mbledhje anonim ju lutem