MENU
klinika

Vlorë

Dy peshkatarë rrezikonin mbytjen, ndërhyn anija e ‘Forcës Detare’

21.04.2019 - 09:25

Dy peshkatarë të cilët kishin mbetur në det të hapur dhe rrezikonin mbytjen janë shpëtuar nga Forcat Detare.

Ishte anija “Mati” e Forcës Detare që shpëtoi dy peshkatarët në perëndim të gadishullit të Karaburunit.

Ata kishin dhënë alarmin për ndihmë, pas të cilit u gjetën rreth 8.8 milje larg Kepit të Gjuhëzës, nga anija e gatshme në ishullin e Sazanit, siç bëjnë me dije burime policore.

Peshkatarët G.L dhe A.H dhe mjeti lundrues “Syri 2366”, u rimorkiuan pa probleme në Triport.

Nuk dihet ende avaria që mund të kenë pësuar ata në det të hapur.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNJa sa ishte magnituda dhe epiqendra

Tjetër tërmet lëkund vendin

Arrestohen 20 persona, ja për çfarë akuzohen!

Aksioni i FNSH dhe RENEA-s në gjithë Shqipërinë

Mbyllet rektorati dhe departamenti i Biologjisë

3 të prekur me COVID19 në Universitetin e Vlorës

Tre nxënës dalin të infektuar me COVID

Alarmohet shkolla private në Fier