MENU
klinika

KPK e shkarkon

Kryeprokurori i Sarandës kërcënon: S’mbaron këtu!

09.04.2019 - 10:01

Kryeprokurori i Sarandës, Edison Ademi është shkarkuar nga detyra me vendim të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Pasi është njohur me vendimin, Ademi është përplasur me trupin gjykues.

Ai ka kërcënuar duke u thënë; “Kjo nuk mbaron këtu, do përballemi sërish bashkë. Po nuk të futa në burg, mbaje mend”.

Dyshimet për kryeprokurorin, nga kontakti me të dënuar te problemet me pasurinë.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ngriti dyshime për pasurinë e drejtuesit të Prokurorisë së Sarandës, Edison Ademin, si dhe e akuzoi për deklarim të rremë, në lidhje me njohjen e dy personave me precedentë penal.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


I ndërpritet edhe shkollimi

KPK shkarkon ndihmësin ligjor Artor Ylli


Tragjike në Vlorë/ U hodh nga lartësia e pallatit

Ndërron jetë gruaja 35-vjeçare dhe fëmija i saj i vogël

Erë, reshje shiu dhe dallgë deri në 8 ballë

Pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe atyre të peshkimit

Nisja e punimeve për aeroportin e Vlorës

Mbrëmë zbarkuan rreth 60 kamionë në fshatin Akërni

Shemben objektet pa leje

IKMT vijon aksionin në Vlorë

Nis ‘pastrimin’ në ‘Pyllin e Sodës’

IKMT zbarkon në Vlorë, prishen 10 objekte pa leje