MENU
klinika

Letra

Reforma zgjedhore, shtyhet për seancën tjetër kërkesa e PS

18.04.2019 - 16:57

Shtyhet për seancën tjetër kërkesa e Partisë Socialiste për afatin e komisionit të reformës zgjedhore.

PS kërkoi shtyrjen e Komisionit të Reformës zgjedhore më 28 Nëntor, ku te perfshihej edhe diskutimi per sistemin zgjedhor.

Përmes një letre, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla kërkoi nga kryetari i  Kuvendit Gramoz Ruçi ndryshime në vendimin për komisionin e reformës zgjedhore.

Në letër, Balla kërkonte që afati i komisionit të reformës zgjedhore që është deri më 5 maj të zgjatet dhe të punojë edhe për sistemin zgjedhor.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN