MENU
klinika

Luciano Pavarotti

Së shpejti dokumentari për tenorin e famshëm

15.04.2019 - 12:57

Muaji qershor do të sjellë një film dokumentar për të madhin, Luciano Pavarotti. Kompania “CBS Films” e ka publikuar paraqitjen e shkurtër të filmit dokumentar, “Pavarotti”, me regji nga Ron Howard.

Filmi sjell detaje nga jeta, puna dhe vepra e tenorit të famshëm italian, Luciano Pavarotti, ndërsa dokumentari është realizuar nga ekipi që e ka krijuar filmin “The Beatles: Eight Days A Ëeek – The Touring Years”.

Dokumentari “Pavarotti” do të shfaqë xhirime nga shfaqjet historike të Pavarotit, intervista të tij, njëkohësisht edhe pjesë nga arkivi privat, të papublikuara më parë për publikun.

 

kolana e librave

 

Mes të tjerash, do të tregohen edhe koleksione nga studioja dhe xhirimet e drejtpërdrejta, ndërsa filmi do të nisi shfaqjen nëpër kinema në muajin qershor.

Për nevojat e dokumentarit për tenorin italian, kanë folur edhe bashkëpunëtorët më të afërt dhe miqtë, në mesin e të cilëve, edhe Jose Carreras, Placido Domingo e Bono Vox.

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN