MENU
klinika

Reagimi

Sulmet në Sri Lanka/ Basha: Akte mostruoze kundër bashkëjetesës fetare

21.04.2019 - 22:33

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi pas sulmit terrorist të ndodhur në 3 kisha dhe tre hotele në Sri Lanka.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Basha e quan sulmin e ndodhur për Pashkë, akt monstruoz, kundër lirisë dhe dinjitetit njerëzor.

“Dënoj ashpërsisht sulmet terroriste në #SriLanka që morën qindra jetë të pafajshme.

Lutjet dhe mendimet e mija shkojnë tek viktimat dhe të lënduarit nga këto akte monstruoze urrejtje kundër lirisë dhe dinjitetit njerëzor, harmonisë dhe bashkëjetesës fetare”, shkruan kryedemokrati.

 

 

"Kush vjen “i armatosur” me dijen, i fituar"

Rama, ftesë emigrantëve: Kthehuni e investoni në Shqipëri!

Rama: Do mbetet njollë turpi në historinë e Evropës demokratike

“Ju shqiptarët e Italisë nuk i ndërruat emrat forcërisht siç ndodhi në Greqi”

“Evropa të bashkohet, jo të zgjerohet me hapin e breshkës”

Mesazhi Ramës për BE: U desh shfaqja e carizmit rus, që të kuptojnë se…

“Kush nuk e kujton damkën ‘e stato un albanese’”

Rama: Shqipëria në sytë e Italisë dukej si një ekran kur ikën dritat dhe…