MENU
klinika

Detajet

Tronditet Fushë-Kruja në mesnatë, hidhet në erë mobileria

18.04.2019 - 08:40

Fushë-Kruja është tronditur mbrëmë rreth mesnatës nga një shpërthim eksploziv.

Mësohet se një sasi eksplozivi ka shpëthyer derën hyrëse të një mobilerie, në pronësi të Dhurata Karaj.

Nga të dhënat e para mësohet se fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Nga shpërthimi ka patur dëme të shumta materiale.

Ndërkaq, forca te shumta policie të rajonit të Fushë Krujës dhe nga komisariati i Krujës mbërritën në vendngjarje dhe po punojnë për identifikimin e autorëve si dhe për zbhardhjen e plotë të ngjarjes.

Zonat më sizmike në Shqipëri

Qytetet më të rrezikuara nga tërmeti

Kryetari i parë i bashkisë pas rënies së komunizmit.

Ndahet nga jeta ish-kryetari i bashkisë së Durrësit

Përfshirja e një grupi kriminal në atentat

Vrasja e Fushë Krujës në SPAK/ Zbardhen detaje tronditëse

Transferohen mijëra dosje në kryeqytet

Të gjitha gjykatat e Apelit bashkohen në një të vetme!