MENU
klinika

Meghan dhe Harry prindër

Lind fëmija mbretëror, reagon Princi

06.05.2019 - 16:28

Kensington Palace njofton se Meghan Markle dhe Princi Harry e kanë mirëpritur fëmijën e tyre të parë.

Çifti janë zyrtarisht prindërit e një djali.

Në orët e para të mëngjesit të 6 majit, Meghan ka lindur një djalë të shëndoshë që peshon 3.3 kilogramë.

Lajmin e kanë bërë të ditur vetë familja mbretërore, në faqen zyrtare të Dukës dhe Dukeshës së Sussex, ndërsa emri i djalit ende nuk është zbuluar.

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN