MENU
klinika

Detajet

Protesta e opozitës “djeg” Kryeministrinë, polici dhe protestuesi merren nga ambulanca

11.05.2019 - 20:09

Një polic i lënduar në kokë dhe një protestues, i cili u përfshi nga flakët janë marrë nga ambulanca.

Mësohet se polici ka dalë nga radhët e kolegëve të tij dhe ka hipur në një ambulancë.

Ndërsa protestuesi sillet nga qytetarë të tjerë që e mbajnë në krahë, pasi duket i pavetëdijshëm.

Situata te kryeministria është tensionuar. Drejt institucionit janë hedhur flakadanë e bomba molotov.

Gjithashtu janë shënuar përplasje edhe mes protestuesve dhe forcave të policisë.