MENU
klinika

Deklarata

Protesta e opozitës/ Reagon ashpër Braçe: Komanduesit e dhunës janë…

14.05.2019 - 08:54

Në lidhje me protestën e mbrëmshme të opozitës ka ardhur një reagim edhe nga zv.kryeministri Erion Braçe.

Protesta e mbrëmshme u shoqërua me skenare të forta dhune, skenare këto të cilat sipas Bashës nuk kanë ndodhur as në vitet e vështira 1997-1998.

Ndërsa thekson se komanduesit e dhunës janë Lulzim Basha dhe Sali Berisha.

Reagimi i plotë:

PER PARTINE DEMOKRATIKE

DHUNA ESHTE SI GJAKU!

GJITHE BOTA TI THERRASE,

AJO NUK E KONTROLLON DOT,

DHUNA ESHTE ME E FORTE SE AJO,

E IDENTIFIKON!

Sot, (mbrëmë) gjate sjelljes rrotull ne Tirane per ti nxirre jeten qytetareve qe si ndjekin,

Sali Berisha e Lulzim Basha,

e kishin me vete #KomandoneDhunes.

Shiheni,

ky eshte nje sherbyes i shtetit,

oficer i #PoliciseseShtetit,

djegur ne kembe nga nje kapsolle shperthyese e fuqise se larte!

Nderkohe ky eshte aksioni i

#KomandosseDhunes mbi Seline Qendrore te Policise se Shtetit.

As ne vitin 1997-1998,

nuk ka guxuar kush te sulmoje nje institucion jetik,

Seline Qendrore te Policise se Shtetit!

E bene keta sot! (mbrëmë)

Sulmi mbi Policine e Shtetit eshte nje krim i rende dhe si i tille duhet ndeshkuar ligjerisht!